Keď si nie sme isté, čo si máme obliecť

Sezóna firemných večierkov je v plnom prúde. Všetky z toho máme radosť. Pre mnohé je to ako každoročná stužková. Aj na tú sme sa dôsledne pripravovali, šaty vyberali celé týždne. Chceli sme jednoducho vyzerať, ako vždy, čo najlepšie. Je to pre každú z nás malá oslava, mať netradičné šaty, účes, make-up. Všetkého trochu priveľa oproti bežnému dňu.

Túžime o tom vlastne od mala- byť ako princezné. Možno práve to nás na tom fascinuje a priťahuje – vieme, že budeme vyzerať krásne. Snahu o dokonalosť však môže znepríjemniť vráska na čele – čo si mám obliecť?  Práve šaty sú kľúčovou otázkou každého večierka, všetko ostatné sa už doladí. O niečo jednoduchšie je, keď na pozvánke stojí DRESS CODE. Potom stačí už len vedieť, čo ktorý znamená a aká farba, či strih nám pristane najviac.  Aspoň s tým prvým vám poradíme.

 

Black tie

Vyžaduje sa veľmi formálne oblečenie. Zjavne ide o spoločenskú akciu, ktorá nepripúšťa žiadne prešľapy. Základom sú dlhé šaty z luxusných materiálov. Pančuchy a uzavreté lodičky by mali byť samozrejmosťou. Veľmi in sú momentálne róby jednoduchého strihu a výrazných farieb- fialová, žltá, červená. Tieto dve veci nikdy nekombinujte. Pokiaľ máte radšej rafinované strihy siahnite po neutrálnejších farbách ako čierna, parížska modrá alebo vanilková. Šperky by mali vyzerať luxusne.

 

Creative black tie

Chytili ste práve do ruky pozvánku a stojí na nej „creative black tie“. V tomto prípade si môžete vydýchnuť. Nemusíte totiž zháňať róbu. Vyžaduje sa elegantné oblečenie, mierne neformálneho štýlu. Pre dámy šaty mierne nad kolená, určite lodičky a vkusné, pokojne aj výrazné šperky. Partnerovi odporučte smoking alebo aspoň komplet oblek aj s vestičkou. Uvoľniť sa môžete pri farbe motýlika alebo kravaty.

 

Semi formal

Je zas o niečo voľnejšia ako creative blac tie. V tomto prípade výborne poslúžia malé čierne. Nezabudnite, že dĺžka sukne ani v tomto prípade nepripúšťa diskusie, či je alebo nie je mini. Malo by to byť jasné na prvý pohľad. Flitre, glitre alebo jemný púder, ktorý rozžiari vašu pokožku je úplne na mieste. Šaty prirodzene nemusia byť iba čierne. Čo sa týka šperkov- menej je viac. Vyberte si jeden, aj keď výraznejší kúsok. Zlaté pravidlo: nikdy nie výrazné náušnice a náhrdelník.

 

 

Zdroj: eveninggownsdresess.blogspot.com, www.divasbydesign.co, www.cityprofile.com, www.fabsugar.com; katherineandkieran.com, www.josephrosenfeld.com, campagnesf.blogspot.com, www.thefashionspot.com, www.our-dress.com -, purpleturtleshell.wordpress.com, www.ioffer.com, www.gilt.com , most-fashionable.net