Keď je vašim deťom doma už dlho… Zaručené knižné tipy

Pre trojročných

Richard Scarry: Veľký obrázkový slovník
Tento obrázkový slovník poznajú takmer všetci dnešní rodičia! Už desaťročia kraľuje medzi najobľúbenejšími knižkami na svete a patrí do každej rodiny s malými deťmi. Na jeho stránkach sa stretávajú so známymi situáciami v živote, či už bývajú v meste alebo na vidieku. Stovky milých obrázkov a postavičiek, ktoré malých čitateľov pobavia a rozosmejú, dopĺňa vyše tisíc slov v troch jazykoch. Nie je lepší spôsob, ako sa učiť hrou!

Linda Sarah, Fiona Lumbers: Záhrada v oblakoch
Keď túto knižku chytíte do rúk, už ju pravdepodobne nepustíte, kým ju spoločne s deťmi neprečítate. Je to nezabudnuteľná obrázková kniha o dievčatku, ktoré premení staré parkovisko neďaleko letiska na čarovnú záhradu. Dorotka vo svojej novej záhrade rada trávi čas, no niečo jej chýba. Tobi z lietadla zazrie jej žiarivú záhradu v oblakoch a vie, že musí to čarovné miesto navštíviť. Keď sa tí dvaja stretnú, nerozkvitnú len kvety, ale aj jedno výnimočné priateľstvo. Knižka v sebe nesie aj ekologické posolstvo.

 

Pre štvorročných

Aniela Cholevinska – Szokolikova: Miška a jej malí pacienti – Zmoknutý pacient         Veterinárku Mišku už možno niektorí malí čitatelia poznajú. Zmoknutý pacient je tretie pokračovanie úspešnej série. Miška je známa veterinárka z Lipovej kliniky, ktorá rozumie reči zvieratiek. Tentoraz sa vyberie s rodičmi na výlet do hôr. Navštívia priateľov, ktorí majú salaš so stádom ovečiek. Jedna z nich sa bez stopy stratí. Podarí sa ju Miške nájsť a dokáže jej pomôcť? Kto je tajomný zmoknutý pacient? A aké nebezpečenstvo striehne na malú opustenú labuť? Dozviete sa v tomto, zatiaľ poslednom, pokračovaní Miškiných príbehov.

Erika Nergerová, Anne Suess: Najkrajšie bájky o zvieratách pre deti
Bájky už viac ako tisíce rokov prinášajú deťom aj dospelým ponaučenia prostredníctvom zábavných príbehov o zvieratkách. Vtipnou formou zosobňovania odkazujú čitateľov na správnu cestu k slušnému správaniu a príjemnému vystupovaniu. Výber Najkrajších bájok o zvieratkách pre deti v sebe spája vtipné a poučné príbehy priateľské k deťom, ktoré sú navyše bohaté na detailné ilustrácie Anne Suessovej.

 

Pre školákov

Agnieszka Tyszkova: Žofka z mačacej ulice – Na prázdninách
Žofka z Mačacej ulice je vtipná séria o trampotách vynaliezavej a odvážnej Žofky a jej bláznivej rodinky. V treťom pokračovaní na ňu číha nemilé prekvapenie – zlá, nákazlivá choroba, ktorá ohrozí vysnívané prázdniny. Vysoká horúčka a kiahne ju pripútajú k posteli práve na ich začiatku. Nijakí kamaráti, výlety ani zábava! Ako to Žofka zvládne?

Príbeh Titanicu
Počuli ste už o Titanicu? Najväčšej a najluxusnejšej nepotopiteľnej lodi, ktorá sa nakoniec potopila? 14. apríla 1912 sa zaoceánsky parník vydal na svoju prvú cestu do New Yorku. Na jeho palube sa nachádzali rôzni pasažieri. Veľmi bohatí, aj veľmi chudobní. Pasažieri 1. triedy hodovali v elegantnej jedálni na jedenásťchodovej večeri. Ľudia na palube sa prechádzali pod nebom plným hviezd. Ďalší v podpalubí na tvrdých drvených ležadlách snívali o novom živote v Amerike. Pred nimi sa však objavil ľadovec…Čo sa stalo v tú osudnú noc? Prečo Titanic zmizol pod hladinou tak rýchlo? Koľko ľudí sa zachránilo a koľkí sa už z plavby nevrátili? Táto kniha predkladá príbeh osudnej noci zobrazený na dvojstranových ilustráciách Steva Noona.

Bux.sk – KNIHY, ktorými žijete
Spracovala: Lucia Pastierová Čarná