Každý by mal mať svojho delfína

delfínoterapia

Ani anjeli strážni nie sú dokonalí, a tak z času na čas aj ich musí niekto zastúpiť. Možno Vám toto leto nevyšli grilovačky na balkóne presne podľa manuálu od susedov alebo ste opäť zabudli vyzdvihnúť kamaráta z párty pod úplne holým nebom.

Aj napriek týmto senzáciám netreba vešať hlavu, stačí sa len pootočiť za niečím milým, zdravým a pozitívnym. Presne takéto sú delfíny. Možno ich vidieť v bazénoch, moriach či akváriách. Rady sa smejú, hrajú a predvádzajú. Len málokto o nich vie, že zo všetkého najradšej liečia.

Delfinoterapia existuje už roky rokúce, no nie každý ju zažil na vlastnom polonahom tele. Ide o hravú liečebnú metódu, účinky ktorej môžeš pocítiť aj ty! Blahodarnou je predovšetkým pre ľudí trpiacich rôznymi psychickými, motorickými a komunikačnými poruchami. Okrem delfína a pacienta si vyžaduje pohodlný bazén, príjemné čisté prostredie a skvelého inštruktora.

Ako je možné, že niekoľko pohladení, dotykov a cvikov v spoločnosti týchto veselých živočíchov dokáže vyliečiť rôzne ľudské neduhy, úzkosti či clivoty? Plutvy v tom určite má aj ich príjemný vzhľad, hravosť a vždy atraktívny úsmev, veď nenadarmo sa predsa vraví, že smiech lieči. Ten, kto sa odhodlá vyskúšať túto milú procedúru, zakrátko okúsi, čo je to zlepšenie pohybových schopností, priestorovej orientácie, vnímania, zníženie prejavov agresie alebo negatívneho myslenia. A tak Vám, milí čitatelia, odporúčam sa už dnes rozbehnúť za svojím zdravím – za delfínom!
Pripravila Tatiana
Zdroje: http://globedia.com/delfinoterapia-tratamiento-ninos-autistas-sindrome-down-desordenes-cerebrales; http://zrozumieccisze.blogspot.sk/2012/10/delfinoterapia-reszta-sesji.html;  http://autizmus.f84.sk/delfinoterapia/

delfínoterapia