Móda a štýl

KARL FOREVER

Bolo len otázkou času, kedy niekto vzdá Karlovi Lagerfeldovi a jeho tvorbe, dielu, životu, poctu. Ani to netrvalo tak dlho. Po štyroch mesiacoch potom ako zomrel vo veku 85 rokov sme sa dočkali prvej. Prvej píšem preto, že verím, ani zďaleka nebola posledná.


Pod taktovkou operného mága

Spomienkový večer pre legendárneho návrhára sa rozhodol uskutočniť známy operný režisér Robert Carsen. Diala sa, kde inde, ako v Karlovom milovanom Paríži a mala príznačný názov- Karl Forever s podtitulom Jediná láskavá oslava pre niekoho, kto je láskavý.

Riskantné načasovanie
Robert Carsen si trúfol, keď sa rozhodol takúto udalosť naplánovať počas týždňa módy. Ale kto by odolal. Kto by neprišiel vzdať poctu cisárovi módy? Prišli takmer všetci. Bez ohľadu na všetky červené koberce, ktoré sú aktuálne v ponuke. V Grand Palais sa zišla smotánka z módneho sveta, aby si uctili pamiatku veľkého majstra.

Ikonický Grand Palais
Parížsky výstavný pavilón Grand Palais nebol náhodná voľba. Všetci fanúšikovia Chanel-u vedia, že práve na tomto mieste sa udiali všetky pompézne a opulentné prehliadky tejto módnej značky, ktorú dlhé desaťročia kreatívne viedol práve Karl Lagerfeld. Modelky sa tu už prechádzali po pláži, zasneženej ulici či pod vodopádom. Preto nečudo, že prvý spomienkový večer na Karla sa odohral práve v týchto priestoroch.

Prišli všetci
Steny paláca tento krát zdobili veľkoformátové fotografie módneho tvorcu, ktorými sa prišli pokochať módna návrhárka Stella McCartney, monacká princezná Caroline či modelky Gigi Hadid a Claudia Shiffer.

 

Zdroj: AVE
Foto: www.mygoodtimes.in, www.time.com

To Top