Hudba

Karel Gott: Na Slovensku som ako doma!

Neutíchajúci potlesk, najväčšie hity, prvotriedni hostia a veľkolepé, na mieru pripravené pódium špeciálne iba pre včerajší večer. To všetko zažil do posledného miestečka zaplnený Zimný štadión v Bratislave pri koncerte Karla Gotta – Pošli to dál…

Karel Gott pripravil v spolupráci so SILVI Production veľkolepý koncert plný zaujímavých hostí a prvotriedneho pódiového spracovania, aký si zaslúži najväčší hlas strednej Európy, ktorému Bratislava nebola nikdy cudzia: Aj dnes večer sa potvrdilo, že som u vás ako doma! Takéto koncerty ma nabíjajú pozitívnou energiou na mnoho ďalších dní – ďakujem môjmu slovenskému publiku za tento neopakovateľný zážitok.”

A bol to koncert, na ktorý sa bude ešte dlho spomínať! Veď zažiť na jednom pódiu v jeden večer toľko prvotriednych hostí – to sa už nikdy nemusí podariť… Hosťami Karla Gotta, ktorí si s ním strihli okrem svojej skladby aj spoločné duetá boli Vašo Patejdl, Marika Gombitová, Palo Habera, či Jožo Ráž. Prítomní diváci možnosť zažiť neopakovateľne predvedené hity Když milenky pláčou, Neznámy pár, Když muž se ženou snídá, či Kávu si osladím, ktorú, ako sa Jožo Ráž priznal – vybral pre duet s Karlom on osobne, keďže ide o jeho obľúbenú skladbu z repertoáru Zlatého slávika.

Svoje husľové umenie mal možnosť pred zaplneným hľadiskom predviesť aj Filip Jančík, ktorý sa v doprovode Boom!Bandu Jiřího Dvořáka predstavil titulnou skladbou z filmu Pulp Fiction. Karel Gott sa s ním stretol na spoločnom koncerte v Tatranskej Lomnici a hneď ho zaujal na toľko, že si jeho vystúpenie želal v Bratislave. Tu mimochodom poznamenal šarmantne s humorom Karel Gott, že ako jeden z mála Čechov sa z Tatier vrátil živý a zdravý, zrejme preto, že nešportoval.

Exkluzívitu celému koncertu pridala aj skutočnosť, že počas večera sa do programu zapojili obidve dcérky Karla Gotta! Najprv Charlotte Elle potvrdila, že jablko nepadlo ďaleko od stromu a prvotriedne zaspievala náročnú hitovku Somewhere over The Rainbow aj v doprovode Bratislavského detského zboru. V skladbe Trezor pre zmenu svoje tanečné umenie ukázala mladšia Nelly Sofia, ktorá sa pridala k tanečnej skupine Ladylicious.

Nadšené záverečné standing ovation len potvrdili, že naša spoločná hudobná scéna má len jedného hudobného kráľa a tým je 42-násobný držitel Zlatého Slávika Karel Gott, ktorý svoj koncert zakončil symbolickým prídavkom: Ráno jedu dál..

(olv)
Foto: Patrik Ratajský

 

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top