Karel Gott s dcérou Charlotte Ellou vo filmovej rozprávke Anděl Páně 2!

Karel Gott s dcérou Charlotte Ellou vo filmovej rozprávke

 Pri príležitosti vzniku nového českého filmu Anděl Páně 2 prichádza naozaj exkluzívne dueto. V spoločnej piesni spieva maestro Karel Gott s dcérou Charlotte Ellou. Pod skladbu „Andělská“ sa podpísali autori Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová.

December priniesol do kín novú českú rozprávku režiséra Jiřího Stracha „Anděl Páně 2“. Vo voľnom pokračovaní príbehu sa opäť stretávame s anjelom Petronelom a čertom Uriášom v podaní Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Kvôli ich ťahanici sa jablko zo stromu Poznania zakotúľa na Zem. Petronel s Uriášom sa tak ocitnú v malom českom meste v predvečer sviatku svätého Mikuláša. Pretože, ako povedal Boh: „Ak tu to jablko nebude do rána späť…“ Na Zemi stihnú prežiť množstvo dobrodružstiev i pomôcť malej Anežke (Anna Čtvrtníčková) a jej mamičke Magdaléne (Vica Kerekes).

Špeciálne pre tento film vznikla i „Andělská“ v podaní Karla Gotta a jeho dcéry Charlotte. „Keď mi Ondřej Soukup poslal hudbu a slová piesne Andělská k filmu Anděl Páně 2 s ponukou naspievať ju ako dueto s mojou dcérou Charlottkou, ani minútu som neváhal a okamžite som súhlasil. Malebné slová, melódia a inštrumentácia vo mne totiž okamžite vytvorili obraz rozprávkovej vianočnej atmosféry. Moju radosť navyše umocnilo to, že pieseň je prvým spoločným duetom so Charlottkou“, hovorí Karel Gott na margo krásneho projektu.

Autor hudby Ondřej Soukup k výkonu mladej interpretky povedal: „Charlotte Gottovú som osobne nepoznal. Keď ku mne prišla s Karlom do štúdia, bol som pripravený na dlhé natáčanie, strihanie a dolaďovanie… Nič z toho sa nestalo. Bola skvelá a na 10ročné dieťa dosť asertívna i voči rodičom. Pesničku naspievala v podstate ihneď, takmer na jedenkrát. Na konci „Andělské” ešte naspievala k otcovi druhý hlas, ktorý sme vymysleli na mieste, a vôbec nebol jednoduchý. Bola pre mňa veľkým prekvapením. V tom najlepšom zmysle slova.“

Making off z nahrávania piesne nájdete TU: https://youtu.be/6zc8_BvS77w

 Charlotte Ella nielen naspievala pieseň k filmu, ale tiež sa objaví v nebeských scénach ako jeden z anjelikov. Anjelskú rolu stvárnila i textárka Gabriela Osvaldová, ktorú uvidíme v Andělu Páně ako archanjela Gabriela. Okrem nej sa v hviezdnom nebi zišla rada ďalších osobností – Jiří Bartoška ako Boh, Klára Issová ako panna Mária, Josef Abrhám v roli svätého Jozefa, Martin Huba ako svätý Martin a pri nebeskej bráne slúži Petr Čtvrtníček ako svätý Peter.

Filmová rozprávka Anděl Páně 2 v réžii Jiřího Stracha mala kinopremiéru 1. decembra.
Film vznikol v produkcii Marlene Film Production, koproducentmi sú Česká televize, innogy, RTVS, CertiCon, Alltoys a Attack Film.