KAPSULOVÝ ŠATNÍK

Minimalizmus a multifunkčnosť šatníka, v ktorom Vám bude stačiť 10 kúskov na sezónu, si zamilujete.

Ak ani Vás už nebaví každé ráno riešiť rovnakú dilemu – čo na seba, alebo ak neradi strácate s oblekaním a kombinovaním kúskov čas, máme pre Vás riešenie – kapsulový šatník.

Čo je to kapsulový šatník?
Kapsulový šatník (capsule wardrobe) je taký, v ktorom máte minimum kúskov oblečenia, ktoré sú však strategicky vyberané tak, aby k sebe ladili všetky. Takýto šatník sa stavia zvyčajne na 10 – 20 kúskoch na každú sezónu. Uľahčuje a urýchluje Vám to výber toho, čo si oblečiete, ale zároveň si kapsulovým šatníkom perfektne vyprofilujete svoj vlastný štýl.

Ako začať?
Na začiatok je potrebné vytriediť si aktuálny šatník a na zváženie nechať len kúsky, ktoré nosíte naozaj často. Teraz, keď Vám v skrini zostali len obľúbené kúsky, je čas na šatníkovú revolúciu.

  1. Vyberte si 5 farieb, ktoré najradšej nosíte a cítite sa v nich dobre. Dbajte na to, aby sa tieto farby k sebe hodili. Jednu až dve farby môžete zameniť za vzory.
  2. Pozrite sa na kúsky, ktoré Vám zostali v šatníku. Prečo ich máte radi? Pravdepodobne, kvôli strihu. Vyberte strihy, ktoré máte najradšej a ktoré Vám najviac pristanú a lichotia Vašej postave.
  3. Vytýčte si cieľ, koľko kúskov chcete kúpiť. Na začiatok odporúčame nejsť na dolnú hranicu 10 kusov, ale začať skôr s 20 kusmi.
  4. Vyskladajte si outfity, aké chcete nosiť.
  5. Nakupujte! Ale nie bezhlavo. Starostlivo vyberajte, urobte si prieskum na internete, prejdite obchody alebo stavte na kúsky na mieru.

A tadá, o kapsulový šatník na jednu sezónu (a o bezstarostné rána) máte postarané!

Ak sa ale ešte rozhodujete, aký typ kapsulového šatníka bude pre Vás ten pravý, nech sa páči, inšpirujte sa výberom tých NAJ.

Autor: AVE
Zdroj foto: zoot.sk, zara.com, hm.com, reserved.com, pinterest.com