Kabátové trendy. Ako si správne vybrať?

Zavítali k nám zimné dni a s nimi aj nové módne trendy v kabátoch. Kvalitný kabát potrebujeme každá, len si musíme zvoliť ten správny. Poďme sa pozrieť na módne trendy sezóny 2019 a spoločne nájsť ten pravý kabát na tohtoročnú zimu. Očakávať môžete farby a vzory, ale taktiež obľúbenú minimalistickú klasiku.

 

Nadčasová klasika
Štýlový kabát, ktorý nám navyše aj dobre sedí,  je investíciou, ktorú ocení každá žena. Pri výbere by ste mali dbať na vhodný strih, kvalitné materiály a spracovanie. Môžete sa zamerať na klasický kabát, ktorý spája nadčasovosť a univerzálnosť alebo aktuálne prevládajúce farebné a vzorove trendy. Ak teda hľadáte nadčasový kúsok, ten by mal byť z kvalitnej látky, s perfektným strihom, ktorý sedí na vašu postavu a mal by mať tiež univerzálnu farbu. Čo sa týka materiálu, nie je nad vlnený kabát. Všeobecne platí, že nadčasovými strihmi sú trenčkotový strih s opaskom, pánsky rovný strih s jednoradovým alebo dvojradovým zapínaním , alebo rovný oversized strih. Taký kabát by mala mať v šatníku každá žena. Okrem toho, že vďaka nadčasovosti vám vydrží roky, je vhodný k elegantným, ale aj k športovejším outfitom. Takže rozhodne neváhajte do takéhoto nadčasového kúska investovať.

Aktuálne trendy
Ak sa rozhodnete pre módny výstrelok, pokojne hľadajte aj v lacnejších reťazcoch. Vďala často meniacim sa trendom je totiž možné, že tento kúsok budete nosiť jednu, maximálne dve sezóny.

Momentálne sú v kurze kabátiky zo syntetickej kožušiny rôznych farieb, či stále obľúbený „teddy coat“ čiže tzv. kabát macík. Na svetových mólach nájdete aj kožušinky s animálnou potlačou. Takéto kabátiky či bundičky sú výrazné a samé o sebe šperkom vášho outfitu, preto si k nim stačí obliecť úzke nohavice, jednofarebný sveter a čižmy.

Správny výber
Pri výbere kabáta treba brať do úvahy aj to, koľko vrstiev budete pod kabátom nosiť. Pokiaľ máte radi zimné prechádzky je potrebné kabát vyberať tak, aby nebol úplne upnutý na telo, aby ste si mohli oblečenie pod ním aj navrstviť. V takomto prípade je potrebné pozerať aj na dĺžku kabátu. Aby kabát spĺňal nie len estetickú, ale aj funkčnú stránku je potrebné zamerať sa aj na materiál. Vlna je unikátnym prírodným materiálom, a mala by tvoriť základ každého kvalitného kabáta. Ďalšími luxusnými vláknami vysokej kvality, ktoré sa s obľubou pridávajú do zimných kabátov sú kašmír, mohér, alpaca, či angora. Materiálové zloženie je dôležité rovnako aj pri podšívke kabáta. Aby ste vedeli doceniť benefity prírodného materiálu vrchnej látky, tak aj  kvalitná podšívka by mala byť zo 100 % viskózy. Tak bude váš kabát nielen maximálne pohodlný , ale vás efektívne zahreje aj v tej najtuhšej zime.

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, VERO MODA, iBlues – mClasse, Marc Cain – mClasse, Cellbes, Zara, Stradivarius