K dlhým a hustým riasam prirodzeným spôsobom?

Túžite po krásnych hustých mihalniciach a chcete k nim dopomôcť prirodzeným spôsobom? Umelé mihalnice vyzerajú síce skvelo, ale vydržia chvíľku a okrem iného- vaše riasy po nich ostanú oslabené. Čo teda zaberá na oslabené a riedke mihalnice?

Ricínový olej na rast mihalníc

Ricínový olej je skutočne výborným prostriedkom na podporu zdravých a krásnych mihalníc. Tento druh oleja je známy pre svoju schopnosť posilňovať rast rias.

Použite ho jednoducho: ricínový olej pravidelne nanášajte na mihalnice, vďaka tomu sa ich efekt výrazne zlepší a vaše riasy budú predĺžené a husté. Zároveň sa predíde ich lámavosti a oslabnutiu. Treba ho ale aplikovať veľmi pomaly, aby sa nedostal zbytočne do očí. Nanášajte ho pomocou vatovej tyčinky len na končeky mihalníc, alebo využite starú riasenku a na jej štetinku tak naneste ricínový olej a opatrne si ňou prečešte svoje riasy.

Aj pri tomto postupe dávajte pozor, aby sa olej nedostal do očí.

Ricínový olej môžete zároveň aplikovať aj na obočie, čím sa obočie krásne zhustí.Pre znásobenie účinku ricínového oleja doň môžete pridať aj aloe vera a olej s obsahom vitamínu E.

Odporúča sa pravidelná aplikácia, z praktických dôvodov vždy večer ako súčasť večernej starostlivosti.

Ďalšie kroky ku krásnym mihalniciam

Nevyhnutné pre zdravé a krásne riasy je základný krok- dôkladné odlíčenie. Nezabudnite sa pred spaním stále dôkladne odlíčiť kvalitnými odličovacími prostriedkami, vďaka ktorým sa odstránia všetky nečistoty.

Lámaniu mihalníc zabraňujú aj výrobky obsahujúce vitamíny A, E, F. Okrem toho, že zabraňujú lámaniu, dôkladne ich vyživujú.

K zdravým riasam dopomôže aj zdravá výživa, a teda potraviny bez chemických látok.

Aj keď kvalitná kozmetika nie je najlacnejší špás, pre dosiahnutie krásneho a zdravého efektu používajte kvalitnú kozmetiku. Staré očné tiene či riasenky po záruke treba vyhodiť do koša a zaobstarať si tak kozmetiku, ktorá vám nebude spôsobovať problémy s dráždivosťou očí.

Vazelína na podporu rias

Aj vizážisti majú svoj trik na zhustenie mihalníc a nemusí to byť automaticky prilepovanie umelých rias. Trik spočíva v tom, že riasy pred samotným nanesením maskary jemne prepudrujú. Po použití zhusťujúcej masakry budú mihalnice vďaka čiastočkám púdru pôsobiť výraznejšie.

Ak chcete mať riasy, ktoré majú aj príťažlivý lesklý efekt, potom si na mihalnice naneste končekmi prstov vazelínu. Vazelína je naozaj úžasný prostriedok na podporu rastu vašich rias. Naneste si ju každý večer hrebienkom alebo končekmi prstov a po pravidelnej aplikácii čoskoro uvidíte sľubné výsledky.

.
Zdroj: http://www.zdravie.sk/forum/1834106/ricinovy-olej-na-riasy/, http://www.dennikrelax.sk/Nieco-pre-zeny/Moda-a-krasa/Suche-konceky-vlasov-bohate-riasy-popraskane-pery-a-kozmeticka-vazelina/

Foto: http://www.saraposeskincare.com/services/eyelashes-tinting/