JEŽKOVINY: Rozprávky, ktoré rozvíjajú detské sebapoznanie a sebadôveru

JEŽKOVINY sú projektom organizácie UNICEF, ktorý je venovaný predovšetkým deťom a ich rodičom. Na projekte sa spolupodieľali dvanásti psychológovia, ktorí zmapovali dvanásť najčastejších problémov, s ktorými sa stretávajú deti vo veku od 6 do 10 rokov. Event venovaný JEŽKOVINÁM prišli podporiť do priestorov Kafé LAMPY známi herci, moderátori a speváci.

 

Neistými momentami a nepríjemnými situáciami si v živote prešiel pravdepodobne každý z nás. No ako na ne reagujú malí školáci? Nezodpovedané otázky, ktoré trápia deti v tomto veku preniesla spisovateľka Zuzana Štelbaská spolu s ilustrátorom Adriánom Machom do dvanástich rozprávok o Ježkovi Brunovi. Ten bude školákov sprevádzať miestami v rôznych kútoch sveta, rozpovie im príbehy o deťoch s podobnými problémami a ocitne sa v nečakaných situáciách, s ktorými si hravo poradí. Príbehy Ježka Bruna budú úžasným návodom aj pre rodičov, vďaka ktorým budú môcť hlbšie nazrieť do detskej fantázie, ale aj pochopiť ich trápenia. Súčasťou balíčka, ktorý si deti nájdu vo svojej schránke nie je len pútavá rozprávka, ale tiež množstvo aktivít či ilustrovaných nálepiek. Preto, ak chcete spojiť príjemné čítanie s užitočnými radami a zábavou, predplaťte si JEŽKOVINY.

 

Ježko Bruno zožal úspech

Projekt JEŽKOVINY oslovil aj známe tváre, ktoré ho podporili svojou účasťou na evente v pondelok 17. apríla 2023. V priestoroch Kafé LAMPY panovala príjemná atmosféra. Zástupcovia z organizácie UNICEF sa osobitne venovali každému návštevníkovi. Do hĺbky predstavili nosné témy projektu a formu šírenia osvety o detskom duševnom zdraví. Obrovský záujem ľudí mimoriadne potešil jednu z tvorkýň tohto nápadu: „JEŽKOVINY sú mojou srdcovkou a som nesmierne rada, že majú taký pozitívny ohlas u širokej verejnosti. Veríme, že vďaka Ježkovi Brunovi si deti vybudujú pozitívny vzťah k sebe a svojmu duševnému zdraviu, z ktorého budú čerpať počas celého života,“ hovorí Mária Sliacka z UNICEF Slovensko.

Svoje nadšenie z projektu neskrývala ani Adriana Kemková, manželka herca Juraja Kemku a mama dvoch chlapcov: „JEŽKOVINY majú hneď dva pozitívne rozmery. Prvý je ten, že vďaka Ježkovi Brunovi môžeme otvoriť s deťmi nové témy. Nielenže sa naučia niečo o svete, ale zároveň aj my, ako rodičia, máme možnosť zistiť, čo ich trápi. Druhý rozmer je ten, že podporou projektu môžeme pomôcť deťom v núdzi.“ Event UNICEFu podporila svojou účasťou aj známa moderátorka Lenka Debnárová spoločne so svojou dcérou Olíviou: „Veľmi ma teší, že sa myslí na duševné zdravie našich detí, a to najmä po dvojročnej pandemickej situácii. UNICEF v tomto projekte krásne prepojil myšlienku pomoci školákom v nájdení samého seba s pomocou deťom v neľahkých životných situáciách.“

Rozprávajte sa s deťmi o ich pocitoch

Pri každodennom zhone a rýchlom životnom štýle zabúdame, že problémy sa netýkajú iba dospelých. Starosti môžu mať aj deti a nesmieme ich brať na ľahkú váhu. Detské duševné zdravie sa vyvíja od útleho veku. hovorí Mária Tóthová Šimčáková, detská psychologička, ktorá bola súčasťou tímu psychológov podieľajúcich sa na vzniku JEŽKOVÍN. O pocitoch a ich vyjadrovaní vie z rodinného aj profesijného života herec a otec štyroch detí, Roman Pomajbo: „Deti sú zmysel života. Jediné, čo my ako rodičia môžeme pre nich urobiť, je dožičiť im pevnú pôdu pod nohami, vzdelanie a sebapoznanie. Som naozaj rád, že môžem byť súčasťou tohto krásneho projektu.“

 

Ako si predplatiť JEŽKOVINY?

Zásielku JEŽKOVINY, ktorú zastrešuje celosvetová organizácia UNICEF ,je možné odoberať po jednoduchej registrácii. Stačí iba vyplniť registračný formulár, zaplatiť pravidelný mesačný príspevok 15 € pri doručení na územie Slovenskej republiky a 17,50 € pri posielaní na adresu do zahraničia a prvá zásielka poletí do schránky vášho dieťaťa do 3 týždňov. Balík plný aktivít pre deti a rád od odborníkov je prichystaný pre každého z vás! JEŽKOVINY vznikli vďaka organizácii UNICEF a výťažok z predplatného poputuje na podporu detí v núdzi.

FB: https://www.facebook.com/UnicefSlovensko, IG: https://www.instagram.com/unicef_sk