Móda a štýl

Jesenné vychádzky

jesenné vychádzky

S príchodom chladnejších dní, kedy sa všetko okolo nás zafarbuje do nádherných farieb od zlatožltej až po hnedú, má človek chuť začať sa túlať po krajine. Teplé dni počas babieho leta a chladnejšie noci nás nútia vybaviť svoj šatník niekoľkými užitočnými doplnkami a kúskami. 

 

Praktická vychytávka
Veľká šatka alebo pašmína je módnym kúskom, ktorý plní hneď viacero  úloh. Chráni pred chladnejším októbrovým vetrom, môžete sa do neho zamotať počas chladnejších večerov a v parku môže poslúžiť ako deka. V tomto prípade platí, čím väčšia, tým lepšie. Nebojte sa siahnuť po veselých farbách ako je horčicovo žltá, bordó alebo kráľovská modrá. Fádne farby nechajte doma, veď chcete svoju jeseň ochrániť pred sivou nudou.

 

Šaty namiesto teplákov
Dni ľahkých šatočiek na ramienkach sú už zrátané, teraz je čas na krátky alebo trojštvrťový rukáv. Voľnejšie pohodlné šaty, ktoré zvyknete nosiť aj do kancelárie v kombinácii s lodičkami, vyzerajú super aj so štýlovými teniskami, či espadrilakmi. Budete sa v nich cítiť žensky a zároveň komfortne. Na jesennú vychádzku do parku alebo do mesta na kávičku či horúcu čokoládu sú ako stvorené.

 

Košeľa
Ďalší kúsok, ktorý by nemal chýbať pri vašej jesennej poznávačke, je neformálna košeľa. Biznis blúzky nechajte doma, najlepšiu službu vám urobí rifľová alebo bavlnená košeľa. Jej využitie je všestranné. Môžete ju nosiť samostatne, na tielko alebo na šatách, ochráni ramená pred slnkom alebo chladom. Je tenšia ako bunda alebo mikina a ľahko sa na nej dajú vyhrnúť rukávy. Na košeľu môžete zvoliť kardigán alebo tenší svetrík, keby náhodou zašlo slniečko. Pre športovejšie naladené dámy to môže byť pokojne aj mikina. Límec blúzky z nej môže pokojne vykúkať, bude to pôsobiť nedbalo elegantne.

 

Všetko sa tam zmestí
Akoby sa vrece roztrhlo s ponukou originálnych módnych ruksakov! Rockerka, etno žienka, milovníčka značiek, každá si dnes nájde ruksačik rôznych veľkostí podľa svojho gusta. Zmestí sa doň viac ako do kabelky a jeho „hands free“ efekt je na nezaplatenie. Aj keď ja by som volila asi predsa len ergonimickú variantu, aby ste si chránili chrbát.

 

Zdroj: AVE
Foto: zara.commango.comasos.compinterest.com

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top