Jesenné trendy 2022 – ako vytvoriť vrstvený outfit

S príchodom chladnejšieho počasia sa začíname zabaľovať do teplejších vrstiev a práve vrstvenie je trend, ktorý vládne móde roku 2022.

Ale kde začať? Aby sme pochopili, ako sa obliekať vo vrstvách, poslúžia nám príklady módnych nápadov tých najlepších street style lookov. Experimentovaniu s viacvrstvovým vzhľadom sa medze nekladú, stačí vyskúšať týchto pár tipov.

 

VRSTVENIE S TOPOM, SAKOM A KABÁTOM

Módny vzhľad môžeme kombinovať topom, blejzrom a kabátom. Zlatý štandard troch vrstiev je vždy účinnejší ako dve vrstvy, pričom použiť môžete aj  tričká, bundy, nohavice, sukne a rôzne vrchné oblečenie.

 

VRSTVENIE S TEXTÚRAMI A OBJEMAMI

Módny štýl docielite tak, že cez polokošele a saká oblečiete maxi prešívanú páperovú bundu – čím skombinujete textúry s objemami.

Možnosti sú veľké – stačí ak ku svetru s rolákom pridáte sako,  teplý farebný plášť a tenší kabát navrstvíte cez kabát.

 

VRSTVENIE TÓN V TÓNE

Ďalším spôsobom je zotrvanie vo farebnej palete tón v tóne so zameraním na textúry a objemy. Príklad – kožené nohavice + sveter v štýle polokošele a prešívaná páperová bunda vytvoria krásny vrstvený look z rôznych materiálov ladený tón v tóne.

 

VRSTVENIE – PRAVIDLO ELEGANCIE

Pravidlo elegancie znie jednoducho – oblečte si kabát, sako a top . Elegantné a sofistikované vrstvenie docielite aj kombináciou rolákového svetra a maxi plášťa či kabátu. V jesenných sviežich tónoch príbuzných s doplnkami budete na ulici neprehliadnuteľná.

 

VRSTVENIE OTOČENÍM

Vrstvený vzhľad s trenčkotom cez sveter či kabát? Že nie? Tak potom si pozrite tento štýl módnych lookov z ulíc a nechajte sa inšpirovať.

 

VRSTVENIE  – PREŠÍVANÁ BUNDA V CHROMATICKOM KONTRASTE

Prešívaná páperová bunda je späť.  Nosí sa v chromatickom kontraste, navrstvená cez cuissardské čižmy v kombinácii s rolákmi, topmi, sakami a previazaná opaskom.

 

VRSTVENIE S PLISOVANOU SUKŇOU

Tričko, sako a kabát je  neprekonateľná trojica klasického štýlu, ktorú môžete ozvláštniť plisovanou sukňou a docieliť tak fantastický look.

Obrázky: pinterest, styledumonde
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com