Jesenná kampaň Reserved 2022: Romantizmus v extrémnej verzii dámska kolekcia

Jeseň je najlepší čas na módne experimenty. Dizajnéri Reserved sa zapojili do diskusie o vyjadrovaní osobnosti prostredníctvom štýlu a rozhodli sa ukázať romantický aspekt prehnaným, až surrealistickým spôsobom. Takýto romantizmus nie je roztomilý: je zrelý, vedomý a extrémny.

 

Medzi návrhmi v čiernej, šedej a béžovej farbe vyniká najmódnejšia farba sezóny: horúca ružová. Textílie v odtieni energickej ružovej boli použité na voľné kabáty so širokými goliermi, aj na úpletové a žakárové oblečenie, kostýmy či koktejlové šaty.
Jesenná kolekcia je introvertná aj maximalistická. Na pohľad jemné oblečenie dostalo nové,
odvážne formy; postava sa stala jasnejšou, odkazuje na motívy známe z haute couture a odmieta jednoznačne úžitkovú funkciu. Protiklady sa stretávajú v monochromatických prvkoch.

Pevná žakárová tkanina je vyvážená mäkkou sieťovinou a nadmerným objemom textílií v priliehavých strihoch. Línia dekoltu upútava pozornosť: v každom prípade je definovaná inak. Fotenie od Wunsche & Samsel bolo zasadené do drsnej škótskej prírody. Zelené kopce, vresy a škótska architektúra ponúkajú vynikajúce pozadie pre odvážne projekty, kontrastujúce s jesenným počasím, s rôznymi textúrami a žiarivými odtieňmi ružovej a nepreniknuteľnej čiernej.

Toto je vízia súčasného romantizmu: expresívnosť a nekompromisnosť. Stylingu, ktorý vytvorili dizajnéri Reserved dominuje monochromatický celkový vzhľad, zameriavajúci pozornosť na rôzne úpravy látok: nerovnomerné žakárové plátno, hustá čipka, lesk, priehľadný šifón alebo chlpatá vlna. Dokonca aj jesenné kvety sú tu zobrazené neštandardne: umiestnené na žakárovej látke a čipke pôsobia dojmom pútavej trojrozmernosti. Väčšina sortimentu bola vyrobená v Európe z európskych materiálov. Kabát zo 100% talianskej vlny bol vyrobený v Poľsku.

Kolekciu dopĺňajú výrazné doplnky: priliehavé fuchsiové, fialové a čierne čižmy, lesklé nadkolienky s textúrou krokodílej kože či saténové topánky na platforme. Jesenný vzhľad dopĺňajú ozdobné tašky zo žakárového plátna s odkazom na barokový štýl alebo s perím, ako stvorené na špeciálne príležitosti. K dispozícii je aj malá polkruhová taštička, ktorú možno nosiť s popruhom alebo – po spojení dvoch koncov pomocou karabínky – ako večerný model do ruky.

Dámska jesenná kolekcia Reserved na rok 2022 je už dostupná v predajniach a online na
reserved.com.

Zdroj: Bohuš M.