Jean Paul Gaultier končí s módou!

Koniec dobrý, všetko dobré. J.P Gaultier sa s kariérou módneho tvorcu rozlúčil skutočne opulentnou módnou prehliadkou. Bola tam čierna rakva, boli tam korzety, boli tam emócie a samozrejme aj známe mená a tváre. Koniec koncov nie je sa čo diviť. Gautlier je tvorcom niekoľkých skutočne ikonických kúskov, ktoré sa navždy zapísali do dejín módy a skutočne patrí k jedným z velikánov svojej doby.

 

Čierna ovca (módnej) rodiny

  1. P. Gaultier je rodák z predmestia Paríža. Aj napriek tomu, že neštudoval žiadnu školu zameranú na návrharstvo alebo krajčírstvo dokázal v pomerne mladom veku získať prestížnu prácu. Na základe skice, ktorú poslal si ho za svojho asistenta vybral Pierre Cardine. Gaultier mal vtedy len 18 rokov.

Už o necelých šesť rokov sa dokázal postaviť na svoje vlastné nohy a založil vlastnú značku. Svojou výstrednosťou a rovnako aj svojimi vyzývavými modelmi získal prezývku Knieža perverznosti a mnohí ho označovali aj ako čiernu ovcu parížskeho módneho sveta.

 

Spodná bielizeň v hlavnej úlohe

Asi najikonickejším kúskom celej Gaultierovej kariéry sa stal korzet so špicatou podprsenkou, ktorý si na svoje legendárne turné Blonde ambition (1990) obliekla popová kráľovná Madonna.

Ďalším z kúskov, ktoré by pokojne mohli slúžiť ako jeho podpis boli pánske sukne, ktoré sám s obľubou nosil. Bol presvedčený, že mužnosť nie je vec obliekania, ale nastavenia mysli.

Samozrejme nemôžme nespomenúť aj modorbiely pruhovaný vzor, ktorý sa stal rovnako návrhárovým poznávacím znamením. Počas jeho kariéry sme ich mohli vidieť všade- na róbach, sakách či nohaviciach.

 

Zdroj: AVE
Foto: pinterest