Je najvyšší čas zamerať sa na novinky medzi dámskymi plavkami 2023!

Zdroj obrázku: Floral Deco / Shutterstock.com

S príchodom teplých dní vrie v každej zo žien typická letná nálada. A na leto sa treba pripraviť – obzvlášť v móde, kde podstatnú časť tvoria plážové outfity. Ktorý z nich nemôže chýbať v žiadnom dámskom šatníku bez ohľadu na vek, štýl alebo módne nasadenie? Sú to dámske plavky a ich módne zmeny každou sezónou. Čo očakávať tento rok medzi novinkami dámskych plaviek?

 

Čo pláž, to iný prievan v dámskych plavkách?

Tým chceme naznačiť, že dámske plavky dovoľujú tento rok takmer všetko. Sú bohaté na variácie rôznych materiálov, na pestré až bujaré vzory a na odvážnejšie strihy. Našťastie, aj túto sezónu zdôrazňujú krásnu dámsku siluetu ako bikiny dámske plavky, tak aj jednodielne.

Vyvraciame mýtus, že účelom jednodielnych je výlučne zahaľovať problematické partie. V dobrom strihu dokážu síce vyformovať pekné bruško a prsia, ale rovnako neublížia ani žensky „ideálnej postave“. Je to tým, že dámske plavky postupne charakterizujú viaceré kombinácie, prechody od jednodielnych k dvojdielnym strihom a ich vizuálne zázraky.

 

Od minimalistického až po maximálne vyžarovanie medzi dámskymi plavkami

Minimalizmus sa uplatňuje takmer v každej spoločenskej oblasti. Módny priemysel nie je žiadnou výnimkou, čo dokazujú dámske plavky neutrálnych farieb vo svojom základnom účele. Jednoducho sa odievajú, počas kúpania alebo slnenia nie sú potrebné žiadne dodatočné úpravy.

Vyberáme si ich z čisto funkčného hľadiska, a to pre pohodlie vo vode a pre špecifické podmienky na slnku. K minimalistickým dámskych plavkám patria modely z rýchloschnúceho materiálu, odolné voči vonkajším zmenám. Zakaždým držia tvar, pričom nás neobmedzujú ani pri plážovom športovaní a na prechádzkach. Minimalistické dámske plavky nie sú výlučne športové jednodielne modely, svoju funkciu plnia aj dvojdielne v miernom push-up efekte.

 

Čo tvorí zlatú strednú cestu medzi najnovšími dámskymi plavkami?

Za pútavý prechod medzi jednoduchými a vyzývavými dámskymi plavkami považujeme modely vo farbách. Konkrétne ide o plavky, kde jedna časť vizuálne kontrastuje druhej, ale na slnku pôsobia úžasne. Môže ísť o nevšednú kombináciu čierneho lemovania na nohavičkách a podprsenke, kde tento vizuálny efekt pokračuje aj na ramienkach. Ostatnú časť pokrýva výrazná zelená alebo fialová. Takéto plavky sú symbolom dámskej plážovej príťažlivosti.

 

„Maxi“ trendy dámske plavky pre nastávajúcu sezónu

Keď sme spomínali paletu plavkových variácií, v rámci najnovších trendov sú to monokiny a tankiny. Mnohí by povedali, že je to také – ani plavky, ani oblečenie, ale milovníčky módy poznajú ich presný účel.

Monokiny naznačujú, že ide o jeden celok. Kompaktný, ale až po spojení horného a spodného dielu úzkym pásom látky. Môžu mať rôzne výrezy na brušku, čím zdôrazňujú jeho pekné formovanie. Je pravdou, že do monokín potrebujeme lepšiu postavu, no zahaľovať nedostatky stále dokážu vkusné plavkové tričká alebo šaty. Naopak, tankiny sú akoby jednodielne plavky, avšak ide o kombináciu trička alebo topu s nohavičkami. Práve tie dokážu divy s každou postavou a aj s každou novou sezónou.

Zdroj obrázku: Floral Deco / Shutterstock.com
Zdroj: Marek L.