Jaroslav Smejkal Nálepku Superstar si užívam

Miláčik publika, miláčik štábu, 21-ročný mladý muž, ktorý túži po sláve. Dokonca tak, že pre víťazstvo by obetoval aj lásku.  Telo mu zdobí 25 tetovaní, ústa piercingy…Ako sa máš?

Dnes je jeden z najnádhernejších dní, aké som zažil. Mali sme autogramiádu a keď vidíte, ako sa ľudia k vám dobíjajú, ako chcú uloviť váš autogram, dotknúť sa – je to tá najlepšia satisfakcia za to, že spievate, že sa to páči. Som šťastný a nadšený.  Nie vždy sú chvíle v súťaži Superstar pekné, sladké, ružové, boli tam nervy, nedostatok spánku, stresy,  vyťaženie a dnes zažívam odmenu za všetko – keď ľudia prejavujú záujem o moju osobu, chcú sa fotiť, spievať s vami, je to úžasné.

 

Tvoja vizáž je poznamenaná tetovaním, piercingami, ako sa na tieto ozdoby pozerajú tvoji rodičia?

Rozhodne neverili, keď som prišiel s prvým tetovaním, že to narastie do týchto rozmerov. Mal som s maminkou dohodnuté tetovanie na ramene o rozmere asi 5 štvorcových centimetrov.  Výčitky som mal hlavne voči tetovaniu na dlani, pretože neschová ani košeľa s dlhým rukávom, ale teraz ma už podporujú a maminke som sľúbil, že budem mať jedno tetovanie, tak sa to ai nejako celé prepojí – nikdy nie však na tvár, to nie.

 

Ako vyzerá tvoj život mimo Superstar, čo robíš, študuješ…?

Momentálne neštudujem nič (smiech). Vysokú školu som prerušil, odišiel som do zahraničia pracovať, potom som sa vrátil domov aj do školy, ale zase som ju prerušil a začal pracovať a momentálne sa do školy nechystám vrátiť.

 

Myslíš si, že si urobil dobre, že si nechal školu?

Keby ste sa ma opýtali pred asi dvoma mesiacmi, odpoviem, nie ej to dobré, som hlupák. Teraz sa pozerám na to inak – robil som zákaznícky servis pre britskú firmu a mal som možnosť pracovať v Británii, čo mi dalo naozaj veľa, hlavne nezávislosť, samostatnosť. Keby som bol na výške, neprišlo by k momentu, že sestra prihlásila do Superstar a bola by to obrovská škoda, lebo to, čo zažívam je neskutočné. Za túto prihlášku som jej vďačnejší než za čokoľvek iné, čo pre mňa urobila. Takúto skúsenosť by si človek nemal nechať ujsť, aj keď je jasné, že všetci sa do finále dostať nemôžu.

 

Skúsenosti moje hovoria, že nastane čas, keď sa nálepky Superstar budeš chcieť silou-mocou zbaviť, rátaš s tým?

Nepremýšľam o tom, momentálne si túto nálepku užívam so všetkým, čo k tomu patrí. Ak o päť alebo desať rokov príde čas, že sa jej budem chcieť zbaviť, nechám to na vyššie sily. Momentálne ani nechcem, aby ma nálepka Superstar opúšťala, pretože to znamená bránu do mediálneho sveta a ja si to naozaj užívam.

 

Česká a slovenská hudba – koho počúvaš?

Ojojoj, myslel som si, že sa budeme baviť len o tom, čo mi ide, v tomto sa príliš neorientujem. Aj keď je pravda,  že rád si vypočujem Jarka Nohavicu, nášho pesničkára, čo sa týka poroty Ewka Farna ma niekoľko skvelých pesničiek, som schopný ich zaspievať, aj keď neviem názvy. Ale skutočne sa orientujem len na západný štýl.

 

Tvoje CD  – keď ho vydáš bude teda skôr ovplyvnené západom?

To je pravda, ale rozhodne nebude celé v angličtine, rád by som to premiešal – češtinu s angličtinou. Predsa len  spievame pre český a slovenský trh, bolo by nefér nezaspievať v českom jazyku.

 

Tvoj imidž je neprehliadnuteľný, na čo sa orientuješ najviac, čo musíš mať dokonalé pred vstupom ja javisko prípadne medzi ľudí?

Vlasy dohora. Bez toho nejdem ani vyniesť smeti (smiech). Nie vždy sa mi ich podarí vyčesať takto a vtedy to riešim čiapkou.

 

Foto: Peter Varga