Jarný detox pokožky, viete čo vaša tvár v týchto dňoch potrebuje?

Každodenný zhon a starosti často dávajú zabrať nielen nám ale najmä našej pokožke. A hlavne teraz je čas myslieť na to, že si naša pleť  vyžaduje zvýšenú starostlivosť v dôsledku zmeny ročného obdobia. Práve preto vám prinášame zopár tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť vašu pleť na letné mesiace aj z pohodlia vášho domova.

 

Hydratácia je základ

Pre začiatok začnite s pitím vody. Čistá voda bez bubliniek, pre chuť doplnená napríklad čerstvou mätou alebo citrónom, je ideálna hneď ráno. No pitný režim by sme mali dodržiavať po celý deň. Vodu môžete dopriať aj vašej pokožke vo forme pleťovej vody. Aj hydratačná termálna voda v podobe spreja je príjemná na osvieženie kedykoľvek počas dňa. Aby ste zabránili vysúšaniu pleti je dobré používať hydratačné prípravky každý deň. Vytvoria vám na pokožke ochranný štít a pomôžu jej tak lepšie plniť jej prirodzene ochranné funkcie. Počas jarného obdobia odborníci odporúčajú zvoliť produkty s ľahšou konzistenciou a s väčším obsahom výživných zložiek. Výbornou voľbou sú krémy s obsahom vitamínu E či produkty obsahujúce prírodné oleje, alebo prírodné liečivé minerály.

Vďaka hydratácií pleť omladne a výsledkom bude na dotyk jemná a zamatová pokožka.

 

Peeling tváre aj celého tela

Pokožka tela sa pravidelne obmieňa a je potrebné ju zbaviť odumretých a už nepotrebných buniek. Na to skvele slúži práve peeling. Pravidelnou exfoliáciou kože celého tela docielite pevnejšiu a pružnejšiu pokožku. Keď si budete navyše tvárový a telový peeling dopriavať pravidelne, teda minimálne dvakrát týždenne, zapojíte sa do aktívneho boja proti starnutiu pleti.

Existuje niekoľko druhov peelingu, dôležité je vybrať si ten správny pre potreby vašej pokožky. Súčasťou klasických cukrových peelingov bývajú predovšetkým mikroperličky alebo jemný piesok, ktorých trením po pokožke sa šetrne odstráni horná vrstva unavenej kože. A tak vám zostane len krásne ružová a zdravá pleť, ktorá bude vďaka peelingu dokonale očistená, zregenerovaná a bude vyzerať mladistvejšie a sviežo. Peelingy založené na olejovej báze sú určené najmä pre suchú pokožku. Okrem toho, že šetrne odstraňujú odumreté kožné bunky, čím pomáhajú zjemňovať zrohovatenú vrchnú vrstvu pokožky, olejové zloženie tiež hĺbkovo hydratuje suchú pokožku. Telový peeling je jedným zo spôsobov ako podporiť prirodzenú detoxikáciu tela, keďže veľké množstvo toxínov a škodlivín sa von z tela dostáva cez najväčší orgán – cez kožu.

 

Účinná pleťová maska

Jarné obdobie je každoročne úzko spájané s detoxom, ktorý si okrem organizmu rovnako zaslúži aj naša pleť. Preto jej, samozrejme po dôkladnom vyčistení,  nezabudnite dopriať aj výživnú masku, ktorá jej dodá všetky potrebné vitamíny. Ideálne je, ak je maska prírodná s účinnými BIO extraktami, ktoré veľmi efektívne podporujú hlbšie čistenie pleti. Dnes už sú masky dostupné naozaj rôzne, dokonca v 100% bio kvalite teda sa stávajú doslova potravou pre vašu pleť. Dôležité sú obzvlášť pre problematickú pleť a pleť náchylnú k nečistotám. Pre ostatné typy pleti zase prinášajú potrebnú hydratáciu, či regeneráciu a revitalizáciu povrchu pokožky.

Autor: Nina M.