Jar v znamení lesku a farieb. Flitre sú späť!

Po viac ako desaťročie dominoval na mólach najväčších módnych velikánov minimalizmus. Tlmené farby a symetrické strihy sa stali univerzálnym symbolom. Túto sezónu je však všetko inak. Na mólach sa objavujú žiarivé farby a  modely inšpirované érou 80’rokov.

Fitre sú späť a my vám ukážeme ako ich túto sezónu čo najštýlovejšie nosiť.

Všetko sa to začalo prvou prehliadkou na New York Fashion Week-u, kde Tom Ford predstavil sériu šiat s ligotavími detailami. Ďalej nasledovala  Victoria Beckham s lodičkami posiatymi flitrami a ikona Marc Jacobs, ktorý navrhol radu dlhých, žiarivých večerných rób.Flitre a lesklé materiály sa tak stali horúcim trendom jari 2018

Premyslený trendy look
Ak chcete pôsobiť sofistikovane a zároveň trendy, noste flitre ich na klasických kúskoch, teda napríklad na topoch a nohaviciach. Držte sa základných farieb ako sú čierna,  strieborná a zlatá . Originálna je aj kombinácia flitrovanej obuvi a jednoduchého outfitu. A nezabudnite tiež na doplnky!

Hravý trendy outfit
Na flitre a iné lesklé materiály treba ísť opatrne, pretože sa ťažšie kombinujú a ak to preženiete, môžete skončiť ako vianočná ozdoba.  Preto sa držte známeho pravidla menej je viac. Netreba sa však báť.  Vyskúšajte tiež kombináciu kontrastných materiálov. Na jar  pokojne skúste aj niečo farebnejšie. Napríklad outfit pozostávajúci z  farebnej flitrovanej sukne a jemného svetríka,  alebo si oblečte  farebné midi šaty z lesklého materiálu. Vedzte, že takto skutočne zažiarite!

Nielen do šatníka
Hravý trend flitrov a ligotavého materiálu sa rozšíril do viacerých oblastí bežného života, teda si ho môžete užiť nielen v rámci vášho šatníka. Trendy sú aj bytové dekorácie, či interiérové doplnky. Štýlovým a dizajnovým kúskom sú napríklad aj voňaví panáčikovia do auta, vykladaný kamienkami z dielne Swarovski.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná  fotografia: Pinterest.com
Galéria: Twinset, zanela.sk, Cellbes, asos.com Zara, bytove-parfumy.sk,