Jana Kirschner exkluzívne predstavila nový album a koncertný program „Moruša“!

Jana Kirschner exkluzívne predstavila nový album a nový koncertný program! Úspešná speváčka a skladateľka prichádza s unikátnym projektom Moruša, ktorý rozdelila na dve časti. Prvú s názvom „Biela“ predviedla naživo v štúdiu Slovenského rozhlasu RTVS. Novinka odvážne spája muzikantov z rôznych hudobných žánrov a Jana ju zaspieva na turné pod hlavičkou Orange Music Live.

Jana Kirschner sa po troch rokov vracia na scénu s unikátnym projektom Moruša! Projekt je rozdelený na dve časti, prvý album Moruša Biela ponúka deväť piesní z autorského pera speváčky a producenta Eddieho Stevensa. Niektoré z nich predstavila Jana Kirschner na exkluzívnej premiére v štúdiu Slovenského rozhlasu.

„S albumom som spokojná, som šťastná, že to máme za sebou. Bol to rok tvrdej práce, musela som sa veľa rozhodovať a to pre mňa nikdy nebolo jednoduché. Na album sme dostali ponuky od šiestich vydavateľstiev. Takmer pred podpisom zmluvy s jedným z nich sme rozhodnutie zmenili a šli do Slnko Records, čo sú naši priatelia a skvelí ludia. Vážime si ich prácu, ktorú robia na našej scéne už roky. Som veľmi spokojná.“ Teší sa Jana Kirschner.

Novinka sa nahrávala počas dvoch týždňov v štúdiu v štúdiu Sono Records Nouzov pri Prahe. 18 muzikantov z Veľkej Británie, Česka a Slovenska sa dohromady stretli iba na jeden jediný deň. Spolu s Janou Kirschner nahrali vyše 100 minút originálnej autorskej hudby. Pod dohľadom producenta Eddieho Stevensa vznikol akýsi rodinný orchester, v ktorom sa stretli husle, akordeón, violončelo, marimba, klarinet alebo cimbal. Na projekte spolupracovali špičkoví muzikanti zo sveta klasickej hudby Miloš Valent, Marcel Comendant, Jozef Ľupták, Boris Lenko, Braňo Dugovič a mužský spevácky kvartet. Anglickú časť zastúpili známi štúdioví hudobníci Rob Mullarkey, Tom Skinner a Nathaniel Keen.
„Pre niekoho možno úlet, no pre nás zámer. Spolupracovali sme s kapelou After Phurikane a už tam sa objavila vo mne túžba vytvoriť niečo, čo pochádza z tohto regiónu. Niečo naše, niečo neovplyvnené západnou popovou kultúrou. Aj napriek tomu, že očakávam debatu či kritiku, bola som ochotná do toho ísť. Čoraz viac mám pocit, že je tu veľmi málo vecí, ktoré sú samy za seba. Chcela som vytvoriť niečo, čo je od nás, z domu.“ Vysvetľuje Jana Kirschner.

Z albumu Moruša už v éteri znie prvý singel „Sama“, ktorý Jana zaspievala aj na exkluzívnej premiére. Charizmatická speváčka projekt predstaví aj naživo na exkluzívnych koncertoch pod hlavičkou Orange Music Live.
„Okrem skladieb z nového albumu „Biela“ odznejú na koncertoch aj staršie skladby v nových aranžmánoch. Nebudú chýbať Na čiernom koni, Keby si bol môj, Líška, Modrá či Pokoj v duši. Tie piesne získavajú úplne iný charakter. Bude to dynamická show, ktorá by mala ulahodiť všetkým fanúšikom.“

Album Moruša si môžu fanúšikovia zakúpiť exkluzívne v sieti Panta Rhei a na HYPERLINK“http://www.pantarhei.sk„. Jana Kirschner predstaví nový album aj na autogramiádach, ktoré sa uskutočnia vo vybraných kníhkupectvách Panta Rhei po celom Slovensku. Nový album si môžete vypocuť cez službu MusicJet. Na Janu sa vďaka Orange MusicLive môžu fanúšikovia tešiť 13. novembra v Trenčíne, 14. novembra v Bratislave, 15. novembra v Žiline a 16. novembra v jej rodnom Martine o 19:00 a o 21:30. Nasledujúci týždeň sa predstaví 19. novembra v Prešove a 20. novembra v Banskej Bystrici. Svoj projekt Moruša neskôr predstaví aj v Prahe a v moravskom meste Hranice. Turné v Českej republike Jana Kirschner plánuje na jar budúceho roka. Vstupenky na turné Moruša Biela sú v predaji v sieti Ticketportal a na HYPERLINK http://www.ticketportal.sk

ZDROJ: René Miko