Jana Hubinska: Tvorcovia seriálov – som tu a pripravená

Majiteľka Českého leva a iných hereckých ocenení momentálne pripravuje koncert a plní si sny.  

Vyrušili sme vás pri skúške na koncert, kde a kedy bude?
Už zajtra 15. marca  v Pistoriho paláci v Bratislave večer o 19.00  hodine si zaspievam šansóniky a džez spoločne s Gabom Jonášom – vynikajúcim klaviristom a Jurajom Kalaszom, ktorý ma sprevádza  na kontrabase.

Známa ste predovšetkým ako herečka, kde vás diváci môžu aktuálne vidieť?
Hrám v muzikáli Mamma Mia  na Novej scéne a okrem toho sa teraz viac venujem hudbe. Nahrali sme s Peťom Luhom singel v týchto dňoch dokončujeme k nemu klip. Pracujeme aj na ďalších skladbách.  Netočím nič nové. V  českej televízii  opakujú seriál Zdivočelá země, čo je jeden z najúspešnejších seriálov ktorý zobrazuje štyridsať rokov socializmu. Tak aspoň takto sa môžem stretať so svojimi fanúšikmi.

Obrazovky sú plné seriálov a bez vás…
Čo k tomu povedať, som tu a pripravená.

Vyhovuje vám takýto stav?
Ani nie, mám svoju prácu rada. Snažím sa teda zamestnať nejako inak. Doháňam veci, ktoré som nestíhala, keď som mala dvadsaťštyri hodinový pracovný čas. Športujem, chalupárčim…. Nepoznám slovo nuda.

Tešíte sa na jarné dni a už hladkáte motorku?
Motorku ešte nie, ale slnka sa už neviem dočkať. Som teplomilný tvor. Nerada jazdím medzi prvými lastovičkami. Čakám, kým sa zohrejú cesty a aj ja. Dovtedy mám náhradné športy. V zime lyžujem, potom lozím na umelých stenách, v okolí Bratislavy na skalách, ale aj v Tatrách, či v Rakúsku.

Čo zaujímavé ste zliezli v poslednom období?
Naposledy na jeseň Ošarpance v Tatrách a na jar mám nové sny. Už je to skoro za dverami. Začala som zasa loziť pred siedmimi rokmi a hoci nie som horolezec, ale som prirodzene súťaživá, mám rada výzvy a nesmierne ma to baví. Takže niekedy dokážem aj to, čomu sama skoro neverím.

Okrem adrenalínových športov rada cestujete…
Áno,  milujem cestovanie. Už dobrých šestnásť  rokov cestujem po svete individuálne, potom každý rok aspoň dva – tri krát jachtárčim, takže utekám na more, stále mám viac iniciatív ako času.  Toto leto sa chystám do  Kanady, kde ma pozvali na trasu z Edmontonu cez Skalisté hory do Vancouveru, veľkú časť cesty na motorke. Verím že to bude veľké dobrodružstvo. Na prázdniny zase príde dcéra, tak aj ju si chcem užiť.

Po večeroch, keď  nehráte a nekoncertujete čomu sa venujete?
Niekedy maľujem. Vymyslela som si taký veršík, „Do každej detskej izbičky patria zlaté rybičky“, aby mohli plniť želania… tak maľujem obrázky a na nich zlaté rybičky, aby sa mohli diať zázraky. Kedže sa to rozkríklo, tak mám aj množstvo kupcov.

Dcéra Sahar je v zahraničí, študovala v USA, v Dánsku, kde ju máte aktuálne?
Teraz je piaty rok v Bruseli, kde dokončuje tretiu vysokú  školu  – skončila medzinárodný obchod, politický manažment a teraz dokončuje Msc.MBA information manegment. Už sa teší domov, lebo ju čaká v garáži jej motorka.  Nie som tým veľmi nadšená, ale ani moja mamina nebola, keď som začala jazdiť.

Požičiavate si motorku?
Nie, každá máme svoju.

Žiadne umelecké sklony sa u nej neobjavili?
Chcela byť módna návrhárka, čo som jej kedysi vyhovorila, že to môže robiť aj ako koníčka. Poslúchla a vyzerá to tak, že mi to ani nebude vyčítať.  Kreslením relaxuje.

Anna Olvecká