Jana Benková

bola online v pondelok o 11.00 hod

jana_benkovaV pondelok u nás v redakcii sme privítali novinárku a autorku 11 kníh JANU BENKOVÚ. Jej meno isto poznáte zo ženských románov, bestsellerov ako Slečna nebezpečná alebo Čistá láska. Každý z nich sa krátko po vydaní stáva bestsellerom, preto si na tento rok autorka naplánovala vydanie až troch kníh. Zároveň jej knihy začali prekladať aj v Českej republike. „Píšem o vzťahoch medzi mužmi a ženami, o tom, čo nás v našom ženskom minisvete najviac trápi,“ hovorí autorka. „Zároveň sa snažím, aby čitateľky z mojich kníh cítili ten pozitívny náboj, čo v sebe nosím, a aby pri čítaní mojich kníh mali pocit, že sa zhovárajú s dobrou kamarátkou.“

Beata Keď je niekto taký úspešný ako vy, určite zažil aj závisť. Čo vám úspech dáva a čo vám vzal?

Jana Benková Ďakujem 🙂 Už som písala, že úspech je prchavá vec, a ten môj je momentálny, uvidíme, ako to pôjde ďalej. Hoci verím, že tvrdá práca vždy prinesie ovocie… Úspech mi dáva slobodu, nové zážitky, kontakty, posúvam sa vo svojej práci… A čo mi vzal? NIektoré kontakty, ktoré sa kvôli závisti rozplynuli… Ale neľutujem to, občas si treba priestor okolo seba vyčistiť. Ďakujem vám všetkým, ktorí ste venovali čas napísaniu otázky pre mňa, znamená to pre mňa veľmi veľa. Ďakujem vám všetkým i redakcii skvelého portálu Lenprezeny.sk a želám mu stále viac nových návštevníčok. 🙂 Vaša Jana

Katarína Prezradíte, o čom bude Vaša nová knižka? Kto Vás fotil na nové bilbordy?

Jana Benková Vždy ma fotí Ivonka Orešková. Nová kniha bude voľným pokračovaním príbehu Slečny nebezpečnej. Bola to veľmi úspešná kniha, prvý náklad sa vypredal za pár mesiacov, čitateľky si vypýtali pokračovanie, tak ho teraz v lete dostanú 🙂

Aneta Prečo ste sa rozhodli z politiky odísť? A kde beriete inšpiráciu do vašich kníh? Sú to zaujímavé príbehy. Ďakujem.

Jana Benková Ďakujem za vašu podporu, veľmi si to vážim. Z politiky som odišla po 5 rokoch, lebo práca v nej znamenala pracovné vyťaženie na 7 dní v týždni od rána do noci a nemala som čas na súkromie. 🙂

Lia V politike ste sa nebránili ani razantným vyhláseniam a ľahko ste odrovnali súpera – či už politika alebo novinára. Vedeli by ste pomenovať, čo potrebuje Slovensko teraz, keď padlo na úplné dno? Veľa šťastia.

Jana Benková Slovensko potrebuje komplexný plán obnovy krajiny, lebo naozaj tu v podstate nič nefunguje.

Slávka Dobrý deň vám prajem, vy ste vydali dva ženské romány aj dávnejšie, asi pred desiatimi rokmi, keď ešte nebol taký boom tohto žánru. Dajú sa ešte niekde kúpiť? Prajem veľa ďalších úspechov.

Jana Benková Už sa nedajú kúpiť, vypredali sa za pár mesiacov… Boli to knihy Má láska krídla? a Ľúbim ťa. Nebojte, napíšem aj ďalšie. Ďakujem 🙂

Mel Máte súrodencov? Čomu sa venujú? Kto číta vaše knihy ako prvý? Nech sa vám darí.

Jana Benková Už som o súrodencoch písala v inej odpovedi, ak dovolíte. Moje knihy ako prvá číta moja sestra a moja skvelá kamarátka Ľubka Slotová, manželka môjho bývalého šéfa.

Gabi Jani, vôbec som o vás donedávna nevedela, že ste napísali aj množstvo iných kníh než ženské romány. Ste autorkou rozhovorových knižiek, knihe o hviezdach NHL… Len to málokto o vás vie. Držím palce!

Jana Benková Ja som sa predtým dosť skrývala a propagovala som iba knihy, svoju tvár nie. No dnes to už bez toho nejde, kníh vychádzajú stovky, propagácia je dôležitá. Aj preto som veľmi vďačná, že môžem sedieť v príjemnej redakcii portálu Lenprezeny.sk s pani Vierkou Balážovou, som veľmi vďačná. Ďakujem aj Aničke Olveckej za sprostredkovanie tejto mojej návštevy. 🙂

Gabi V čom sa cítite najlepšie oblečená? Keď píšete knihu, koľko hodín denne na nej robíte?

Jana Benková V džínsach a tričku. Keď píšem knihu, píšem aj desať hodín – s dvoma prestávkami na krátke športovanie.

Verka Nechceli by ste v politike urobiť trochu vietor a vstúpiť do nej aktívne, ako politička?

Jana Benková Zatiaľ nie.

Verka Dobrý deň. Kdesi ste spomenli, že si pomaly tvoríte knihu o top ženách Slovenska, máte už nejaké ženy do nej vybraté?

Jana Benková POmaly ich oslovujem, ale ešte vyberám, chcem ich tam 30, ale je to projekt až na budúci rok… Ďakujem za otázku.

Denisa Mala by som sto otázok, Janka, ale tu asi priestor na to nebude, skôr vás vyhľadám na nejakej autogramiáde. Píšete krásne knihy, kde sú ukryté čriepky zo vzťahov žien a mužov, je tam veľa hlbokých mylšienok a životných právd. Gratulujem. Vydáte aj tento rok ešte ďalšiu knihu po Čistej láske? Ďakujem za odpoveď aj za knihy, ktoré ma tešia.

Jana Benková Ďakujem veľmi pekne, presvietili ste mi deň, Deniska. Po Čistej láske vyjde najbližšie Až po uši a v lete vyjde aj román priložený k časopisu Emma, už som o tom písala v inej odpovedi – dajte sa prekvapiť 🙂

Maťa Robíte veľa besied a autogramiád? Kde budete najbližšie? Spoznávajú vás ľudia na ulici často?

Jana Benková Spoznávajú ma často, najmä ešte ako hovorkyňu politickej strany, ale sú to príjemné reakcie. Najbližšie budem v Kežmarku. V stredu.

cica Máte krásne obálky kníh, vyberáte si ich sama? Majte sa. Veľa úspechov.

Jana Benková Vyberáme ich spoločne s mojimi vydavateľmi. Ďakujem 🙂

lady Pozeráš Superstar? Tvoj favorit?

Jana Benková Sabínka. Ale nepozerám pravidelne 🙂

Viki Mám tri tvoje knihy a zbierku si doplním, sú supeeeeeer a strašne ti držím palce, nech sa ti aj naďalej tak fantasticky darí. Kde mi knihy môžeš podpísať? A máš aj podpiskartičky? Janka, ďakujem!

Jana Benková Ďakujeeeem 🙂 Podpis aj podpiskarty Ti rada venujem na ktorejkoľvek autogramiáde či besede, o termínoch informujem zvyčajne na mojom facebooku 🙂 Ďakujem 🙂

Alena Kto ti robí reklamné kampane? Tie bilbordy napríklad.

Jana Benková Na podobnú otázku som už odpovedala skôr, ďakujem vám 🙂

Danka Hovorievaš, že miluješ čokoládu, akú najviac?

Jana Benková Nemôžem robiť reklamu, ale mliečnu. A s orieškami, to je najsuper. 🙂

Zuzana Keď som si kúpila knihu Slečna nebezpečná, myslela som si, že píšete len o veľkomestských slečinkách, ale Čistá láska aj vianočná Máš, čo si chcel, miláčik ma vyviedli z omylu. Píšete ľahko a s nadhľadom, vašu knihu si vždy kupujem za odmenu a ako bonboniéru, postupne z nej vyberám, čo núka. Ste skvelá spisovateľka, veľmi talentovaná. Ďakujem.

Jana Benková Srdečná vďaka, Zuzka. 🙂

Sia Čo na mužoch najviac milujete, a naopak, neznášate?

Jana Benková Milujem na nich mužnosť, neznášam alibizmus, pokrytectvo a klamstvo – klamstvo je hrobárom každého vzťahu.

Kika Myslíte si, Jani, že mužov dokážeme úplne pochopiť? Ďakujem vám.

Jana Benková Túžba muža a ženy vzájomne sa pochopiť je taká krásna a inšpiratívna, že ju rozpisujem z najrôznejších uhlov v mojich knihách 🙂

Silvia Prešli ste viacerými redakciami ako novinárka, pomáha Vám to v práci spisovateľky? Ktorý z časopisov, kde ste pôsobili, Vás ovplyvnil najviac? Pekný deň a ďakujem Vám. Vaše knihy sú skvelé!

Jana Benková Ďakujem za tie krásne slová. Najviac ma asi ovplyvnilo moje prvé zamestnanie – v bratislavskom Večerníku, kde som začínala ako úplný elév a vtedajšia zástupkyňa šéfredaktora pani Marta Turisová sa mi venovala a naučila ma celú novinársku abecedu. Z toho čerpám dodnes. Veľkou školou bolo pre mňa pôsobenie v týždenníku Plus 7 dní, kde mi pán šéfredaktor Miloš Luknár dal toľko dôvery, že som mohla písať o politike, robila som aktuálne rozhovory s politikmi. Bola to obrovská skúsenosť, za ktorú vždy budem vďačná. Ale ovplyvnila ma aj práca v ženských časopisoch, sú to cenné zážitky a skúsenosti.

I. L. K Vašich kníh, ale aj zo správania cítiť, že sa na nič nehráte, nie sú žiadnou kópiou amerických seriálov, píšete reálne a naozaj to pôsobí ako rozhovor s kamarátkou. Nech sa Vám tak dobre píše aj naďalej a nech Vás úspech nezmení. Napísali ste už pokračovanie Slečny nebezpečnej?

Jana Benková Ďakujem 🙂 Áno, pokračovanie je už napísané, práve vyberáme s pánom vydavateľom obálku…

Maruška Zaujalo ma, že Vaše knihy sú síce lovestory so sexi nádychom, ale nekončia vždy sladko, ako to zvyčajne pri ženských románov je, a ani nepranierujete chlapov ako nemožné bytosti, Vaše knihy sú vyvážené a nakladajú aj nám, ženám, viď Slečna nebezpečná… Rada čítam Vaše knihy a ďakujem za ne.

Jana Benková Číta sa to príjemne, ďakujem. O tú vyváženosť sa snažím… 🙂

Evka Máte veľmi vysoký kredit, keď Vám knihu krstí Helena Vondráčková, to je veľká vec. Gratulujem.

Jana Benková Ďakujem, bolo mi cťou, že mi pani Vondráčková s manželom Martinom venoval svoj čas.

čitateľka Ste šťastná?

Jana Benková Veľmi. A najlepšie na tom je, že sa o ten pocit mám s kým deliť.

Anka Kde si kupujete tie krásne šaty? A tie recepty, čo máte v novej knihe, ste vyskúšali aj vy?

Jana Benková Ďakujem 🙂 Kým som nepôsobila ako hovorkyňa politickej strany, musela som si zmeniť šatník – vďaka tomu mám doma desiatky šiat, blúzky, sukne… Dovtedy som chodila v tom, v čom sa cítim najlepšie – v dobrých džínsach, tričku a teniskách. Alebo v pyžame 🙂

Renáta Janka, dobrý deň, nevyzeráte,, že máte trému z verejných vystúpení, vystupujete skvelo. Blahoželám k novej knihe, kúpim si ju. Má krásny obal. Ale chcem sa spýtať, či neuvažujete o práci vo väčšom vydavateľstve. Malé vydavateľstvá aj ich autorov si nikto nevšíma. Vy ste viditeľná, lebo ste v inej pozícii, ľudia vás poznajú, ale predsa len, neuvažujete? Ďakujem. R.

Jana Benková Ďakujem, ale trému z verejných vystúpení som vždy mala a aj mať budem, no vďaka podpore a škole pána Slotu ju mám dnes podstatne menšiu než pred rokmi… Nie, neuvažujem o zmene vydavateľstva. Som šťastný človek – na Slovensku ma zastupuje Motýľ, v Česku Nakladatelství Brána. Veľkí profesionáli, rodinná atmosféra, učím sa od nich a veľmi si to cením. Ďakujem vám, pekné dni.

Nápad …keby ste pôsobili v politike, presvedčíte každého… Vaša beseda bola super. Veľa úspechov v písaní.

Jana Benková Ďakujem veľmi pekne. 🙂

Monika Chcem Vám napísať, Jani, že ste na mňa na televíznej obrazovke ako hovorkyňa pôsobili ako povrchná bratislavská pipenka, no zúčastnila som sa na Vašej besede v Martinuse a milo ste ma prekvapili. Ďakujem za podpísanú fotografiu a Vaša nová kniha sa mi veľmi páčila. Teším sa na ďalšiu.

Jana Benková Jéj, ďakujem vám. Ste veľmi milá, Moni. Tešte sa na novú knihu, o tri mesiace je vonku. 🙂 A budem rada, ak mi na facebook napíšete, ako sa vám pozdávala.

Bratislavčanka Ahoj Janka. Čo ti robí v živote najväčšiu radosť?

Jana Benková To, že sú moji najbližší i priatelia zdraví, šťastní a spokojní.

Zlaťa Príbeh o cukrárke Líze v Čistej láske je super, úplne iné prostredie, než sa stále skloňuje v knihách, ste naozaj výborná spisovateľka, gratulujem vám a nech sa vám aj naďalej tak darí. Cítite aj závisť na vaše úspechy? Pekný deň…

Jana Benková Ďakujem srdečne za vaše krásne slová. Áno, mojim knihám sa darí, ale je to len momentálny stav – a preto mám pred tým veľkolepým slovo ÚSPECH veľkú pokoru. Závisť cítim, ale len od dvoch nevyrovnaných bývalých kolegýň a od zopár autoriek, ktorým sa tak nedarí – ale neriešim to, nemá to zmysel… Závisť sa dá zvládnuť, keď je okolo mňa veľa zlatých ľudí a takých priaznivcov, ako ste vy… ĎAKUJEM je slabé slovo. 🙂

Miroslava Kam sa chystáte na dovolenku? Držím vám palce, udržte si ten vysoký kredit, ktorý oproti ostatným máte. Mira

Jana Benková Ďakujem, potešili ste ma. 🙂 Na dovolenku by som chcela ísť niekam, kde som zatiaľ nebola. Zatiaľ neviem, ako to dopadne….

Dáša Tie krásne červené bilbordy vám kto robil? Gratulujem k úspechom.

Jana Benková Ďakujem srdečne. Vždy sa radím s mojou kamarátkou Martinkou Patykovou, ktorá mi pomáha s mnohými vecami v PR okolo kníh. Jej načrtnem svoju predstavu a ona ma uzemní. 🙂 No a potom sa radím s artdirectorkou istého týždenníka Ivankou Benkovou, ktorá je autorkou oboch mojich bilbordových kampaní, aj tej súčasnej. Ivanka ma vie presne usmerniť a poradiť mi, je skvelá. Som im obom veľmi vďačná.

Saša Taká krehká a nesmierne distingvovaná mladá žena a pracovali ste u pána Slotu… Nechápem to, ako ste to mohli vydržať. Veď ako vidno, dokážete sa uživiť a byť úspšná aj inak. Potrebovali ste to? Vďaka.

Jana Benková Vďaka za otázku. Pochopili by ste, keby ste nepoznali len jeho mediálnu tvár, ktorú mu tendenčne vytvárajú niektorí novinári, ale spoznali by ste ho osobne. 🙂 Majte krásny deň 🙂

Jankina čitateľka Čo pre teba znamená láska, Janka? Kto číta tvoje knižky ako prvý??

Jana Benková Láska je všetko. Moje knihy čítajú ako prvé moja sestra, kamarátky Ľubka Slotová a Linduška Vaškovičová, aj Ivetka Vargová z Poliakoviec, ktorá odo mňa pýta rukopis knihy hneď, len čo dopíšem poslednú bodku 🙂 Ale s námetmi, názormi a pripomienkami mi pomáhajú aj ďalšie moje skvelé kamarátky. Veľa konzultujem s Alenkou Kubranskou, ktorá je skúsená novinárka a jej názor a podporu si veľmi vážim.

Nel Chystáte krst knihy aj na Slovensku? Čétala som, že v Prahe ste krstili, no tu nie. A bude to verejná akcia? Vydáte knihy okrem Čiech aj v iných štátoch?

Jana Benková Áno, ďalší krst knihy by mal byť na jeseň, asi na Bibliotéke. S vydavateľstvom Motýľ, ktorého som autorkou na Slovensku, to už plánujeme a premýšľame… A bude to verejná akcia. Tento rok mi v Česku vyjdú po tej prvej knihe, ktorej sa darí 🙂 aj ďalšia kniha, bude to na jeseň a ja mám obrovskú radosť 🙂

Marcelina Máte nezameniteľný štýl písania, kupujem si každú Vašu knihu, dokonca mám aj tú krásnu, výpravnú – Slovenské hviezdy v NHL. Ste mimoriadne úspešná mladá žena, ale hovoria o Vás, že Vás to nezmenilo. Prajem Vám to. A držím palce! A dúfam, že na autogramidu prídete aj do Zvolena.

Jana Benková Do ZV prídem rada. Ďakujem za poklonu, veľmi si vašu podporu vážim. Nie, momentálny úspech ma predsa nemôže zmeniť – tak ma vychovali rodičia 🙂

Bea Jani, super, že tu budete!!! Gratulujem k toľkým úspechom, tešíme sa s vami!!

Jana Benková Ďakujeeeeem 🙂

Rena Janka, to som ja, Renáta z fanklubu, len Ti želám pekný deň a nech dnes v rozhovoroch dostávaš len príjemné otázky!

Jana Benková Reni, pozdravujem a ďakujem 🙂

Siska Ako ste sa zoznámili s H. Vondráčkovou? Súhlasila hneď, keď ste ju pozvali na krst knihy? A koho plánujete ako krstného otca či mamu pri ďalšej knihe? Máte krásne štíhlu postavu, čo pre to robíte? A – akí muži sa vám páčia?

Jana Benková S pani Helenou Vondráčkovou a jej manželom, pánom Martinom Michalom som sa zoznámila klasicky – pri práci. Ako novinárka som s nimi robila niekoľko rozhovorov. Dávnejšie predtým, keď som mala asi 19 rokov, som pani Helene pomáhala aj s mediálnym pokrytím jedného jej koncertného turné. No a pred rokmi som písala aj scenár relácie Anjeli strážni, kde bola hosťom. Plánujem aj slávnostné uvedenia ďalších mojich kníh, už zhruba aj viem, kto slávny by sa na nich mohol objaviť, no zatiaľ neprezradím 🙂 A akí muži sa mi páčia? S charizmou, ktorá mi podlomí kolená. Muži, ktorí ma vedia rozosmiať. Muži, ktorí sa vedia správať k žene. Je ich málo, ale aj dnes ešte takí sú 🙂

Tinka Dobrý deň, mám viac otázok. Koľko hodín denne pracujete? A ako dlho vám trvá, kým napíšete knihu? Vrátili by ste sa do politiky? A môj brat sa pýta, či by ste s ním išli na rande… 🙂

Jana Benková Krásny deň aj vám. Pozdravujem vášho brata 🙂 a ďakujem 🙂 Do politiky by som sa vrátila, ak by som tam pre seba videla jasnú výzvu a možnosť ovplyvniť veci. Denne pracujem okolo desať – dvanásť hodín. Ženský román píšem spravidla mesiac, niekedy aj kratšie, iný žáner – rozhovorové knihy či životopisy mi trvá dlhšie. Ďakujem za otázky.

Kaťa Dobrý deň. Boli ste úplne skvelá na besede v Piešťanoch, kam sa chystáte najbližšie? Ste úžasná, prirodzená, milá a veľmi profesionálna, bola som prekvapená. Máte medzi spisovateľkami aj kamarátky? Ďakujem 🙂

Jana Benková Ďakujem, v Piešťanoch bolo naozaj skvele, preto tam prídem opäť 4. júna. Medzi kolegyňami kamarátky mám a mám z toho radosť. Vzájomne sa delíme o radosť z našej novej knihy, pomáhame si, radíme si… Na Slovensku je veľa šikovných autoriek ženských románov, ktorým sa možno médiá nevenujú tak veľa ako mne, no zaslúžili by si to. Adrianka Macháčová, Kristínka Mišovičová, Natka Sabová, Mirka Varáčková, Silvi Antalíková, Slávka Koleničová, Andrejka Rimová, Marta Fartelová, to všetko sú skvelé baby, bývorné autorky, odporúčam vám ich knihy.

Milka Gratulujem k vašim knihám, Janka, máte výborný, ľahký štýl písania, gratulujem k vašim úspechom aj v zahraničí, chystáte tam aj nové knihy? V diskusiách čítam krásne názory na vaše knihy, ale občas aj takú zlobivú poznámku… Dotýka sa vás to? Za seba vám píšem – nenechajte sa znechutiť, ľudská zloba a závisť sú bezhraničné, neovplyvníte to. A to, že vám závidia, je znakom vášho úspechu… Inak by si vás nikto nevšimol, Janka. Prídete opäť aj do Banskej B.? Ďakujem, všetko dobré.

Jana Benková Ďakujem stokrát 🙂 Za tú obrovskú podporu, ktorú z vašich riadkov cítim. Nesmierne si to vážim, nesmierne, je to tá najkrajšia odmena za prácu a snahu. Do B. Bystrice prídem rada, ale asi až v druhom polroku, mám veľa akcií tu aj v Česku. A k tej závisti… Nevenujme sa tu ľuďom, ktorí závidia, nestoja za to… Majú vlastný svet, v ktorom žijú a sami sa ničia… To neovplyvníme. Krásny deň vám želám. 🙂

Petra Sklamanie z mužov… Zažili ste?

Jana Benková Samozrejme, každá z nás to asi aspoň raz zažije… Veľa som sa z toho naučila a s odstupom času som za to aj vďačná.

Alena P. Pohybujete sa medzi známymi osobnosťami a v najvyššej politike, koho z nich si najviac vážite? A máte medzi nimi aj ozajstných priateľov?

Jana Benková Mám medzi nimi veľa priateľov. Vážim si ich všetkých.

S. M. Sklamal vás niekedy chlap? kde beriete inšpiráciu do kníh?

Jana Benková Inšpiruje ma život okolo mňa, osudy ľudí… Inšpirujete ma aj vy, moje čitateľky, keď sa stretneme na besedách, keď mi otvoríte srdce a hovoríte o svojich problémoch… Pomáha mi to. A najmä – píšem pre vás, dievčatá, tak nech je to o vás 🙂

Barbora Všimla som si na besede s vami, že krásne rozprávate, nechceli ste byť moderátorkou? Učili ste sa niekde vystupovaniu? A nedá mi neopýtať sa, ako taká pekná a kultivovaná dáma s vystupovaním ako z kráľovskej rodiny mohla robiť s Jánom Slotom? Za odpovede ďakujem.

Jana Benková Ja viem, že dnes môže moderovať hocikto – ale ja to robiť neviem 🙂 Takže nie, neplánujem nič moderovať 🙂 Ale ďakujem za poklonu, ste milá. S pánom Slotom som pracovala veľmi rada, je to profesionál, veľký džentlmen, dodal mi sebavedomie a silu vôbec verejne vystupovať – som mu za to veľmi vďačná a dodnes je naším rodinným priateľom. Je to nielen skúsený politik a múdry človek, ale aj človek s veľkým srdcom. Naučila som sa pri ňom veľa vecí – komunikovať, manažovať, videla som prácu novinárov z druhej strany – a bola to naozaj veľká skúsenosť. 🙂 Som za to všetko veľmi vďačná.

Jana Co je pre vas najdolezitejsie v zivote? Pekny den.

Jana Benková Láska. More lásky. Mám ho. 🙂

Zdenka Čo rada jedávate? Napríklad dnes ste čo jedli na raňajky? Máte štíhlu postavu, cvičíte? Aká je vaša obľúbená vôňa? Zmenili ste účes, nechávate si rásť dlhé vlasy? Ďakujem a nech je už vonku aj vaša ďalšia kniha.

Jana Benková Ja ďakujem vám za to množstvo otázok 🙂 Ďakujem, trochu cvičím, trochu behám… Beh veľmi čistí hlavu, preto behám veľmi rada. Áno, nechávam si rásť dlhé vlasy. A čo rada jedávam? Ja sa to aj hanbím povedať, ale dve tretiny môjho jedálnička tvoria sladkosti… Koláče, koláčiky, čokolády, cestoviny nasladko… 🙂 Raňajky mám rada veľké, praženica, koláčik, aj musli… Všetkého veľa. Do obeda jem asi najviac, aj trikrát, potom obed, no a popoludní jem už málinko… Večera býva ľahká a o piatej.

Ivana Dobrý deň, ste mojou obľúbenou autorkou, mám od vás päť knižiek. Tiež viete piecť zákusky ako hlavná hrdinka Čistej lásky Líza? 🙂

Jana Benková Nie, tak dobre nie 🙂 U nás v rodine najlepšie pečie moja zlatá mamička – od nej zjem všetko. Pečie božský jablkový alebo slivkový koláč, kysnutý, mňáám! 🙂

Beata Ako dlho trvá, od začiatku až pokiaľ ste s knihou spokojná? Ovplyvňuje písanie konkrétnej knihy Vaše súkromie?

Jana Benková Písanie je pre mňa viac záľubou než prácou. Neovplyvňuje moje súkromie nijako zásadne, to by som ani nedovolila 🙂 A ako dlho trvá, kým som s knihou spokojná? Kým ju napíšem. Knihu zvyčajne píšem niekoľko týždňov, potom si tri dni oddýchnem a mám dva dni na záverečné úpravy, keď si ju celú ešte raz prečítam.

Iza Kde beriete námety, sú to reálne osoby, alebo tak z každej trošku? Samozrejme okrem životopisných románov? 🙂

Jana Benková Námety beriem z reálneho života. Okolo mňa je tisíc príbehov, osudov, mám inšpiráciu aj na desať kníh ročne… 🙂

Maja Prezraďte niečo zo súkromia . kde bývate, či ste zadaná, či máte súrodencov… Ďakujem.

Jana Benková Voľné srdce nemám. 🙂 Bývam v Bratislave, ale túžim po pohode na vidieku. Mám skvelých rodičov a dvoch súrodencov. Sestru Soničku, ktorá má úžasného manžela Amira a majú krásneho syna Adamka, a brata Borisa, ktorý pracuje ako ochrankár v Úrade na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií.

Linda Kde môžem získať Váš podpis a fotografiu?

Jana Benková Pozdravujem vás, ďakujem, na autogramiádach alebo besedách. Najbližšie v Kežmarku v krásnom historickom hoteli Hviezdoslav, streda 18.00 h. Alebo 4. júna od 10.00 h v Piešťanoch na akcii Mestskej knižnice.

Andy Prečo nerada hovoríte o súkromí? Predstavíte nám svojho priateľa?

Jana Benková Chránim si ho tak, ako si on krásne chráni mňa 🙂

čitateľka Prečo ste si za krstných svojej českej knihy vybrali práve H. Vondráčkovú s M. Michalom? Ďakujem a držím palce, Vaše knihy zbožňujem.

Jana Benková To je milé, ďakujem vám 🙂 Pani Helenku Vondráčkovú s pánom Martinom Michalom som si vybrala preto, lebo sú to veľkí profesionáli – a ja chcem vždy len to najlepšie 🙂 Helena je božská speváčka, Martin špičkový manažér, sú to nesmierne milí ľudia, bolo mi veľkou cťou – a nielen mne, ale aj môjmu českému nakladateľstvu Brána, veľkou cťou, že prišli uviesť do života moju prvú knihu v češtine.

Maťa Som z Jankinho fanklubu, gratulujem k novej knihe a teším sa na jej ďalšiu besedu. Tie v piešťanoch aj v Bratislave boli skvelé!

Jana Benková Maťka, ďakujem, boli to príjemné stretnutia, mimoriadne. 🙂

Lenka Janka ahoj, získala si si ma knihou Slečna nebezpečná, kolovala u nás po celej triede. Vraj chystáš pokračovanie, je to tak? Kedy? A prídeš niekedy aj do Nitry?

Jana Benková Lenka, chystám pokračovanie, píšem o tom v inej odpovedi, vyjde v lete. Do Nitry prídem rada, narodila som sa tam 🙂 Vyrastala som v Topoľčanoch, dospievala v Trnave, žijem už 15 rokov v Bratislave.

Zuzka M. Som Vašou čitateľkou, gratulujem k toľkým úspechom, rýchlo ste sa vyšvihli na špičku, všade o Vás čítam a máte krásne bilbordy, Janka. Vaša nová kniha Čistá láska je skvelá aten nápad s receptovou prílohou tiež. Držím palce!!!!

Jana Benková Zuzka, ďakujem 🙂 krásny deň.

Marta Ste autorkou aj kníh rozhovorov s osobnosťami, nechcete sa vrátiť k tomu žánru? Baví vás písať ženské romány? Ďakujem.

Jana Benková Teraz ma baví písať ženské romány, pýtate si ich vy, dámy. 🙂 Knihy rozhovorov s osobnosťami mi však vŕtajú v hlave, dajte sa prekvapiť 🙂

Jarmila Tento rok Vám, Janka, má vyjsť dosť veľa kníh, trúfate si na rekord? Čo všetko chystáte?

Jana Benková Krásny deň vám všetkým, ďakujem za to množstvo otázok, spríjemnili ste mi pondelok. Jarka, áno, tento rok mi vyjde titulov viac. Prvá tohtoročná kniha Čistá láska je už na svete, máme z nej všetci radosť – vydavateľ Branko Kocian, jeho tím i ja. 🙂 V lete mi vyjde pokračovanie Slečny nebezpečnej s názvom Až po uši. Zároveň v spolupráci s perfektným tímom časopisu Emma chystám pre vás na leto veľké prekvapenie – uvidíte v júli. Bude to kniha priložená k časopisu, špeciálne napísaná pre Emmu. A v auguste možno ponúkneme spolu s Emmou aj jej druhý diel 🙂 Na Slovensku chystám aj ešte ďalšiu knižku, ktorá vyjde na predvianočný trh.