JACQUEMUS módna šou ako v mesačnej krajine – soľné hory Camarque, Francúzsko, Kolekcia Jeseň 2022

Svet ako na mesiaci je nová vízia značky Jacquemus, ktorá si pre svoju kolekciu Jeseň 2022 vybrala soľné hory parku Camarque na juhu Francúzska.

 

Miesto z iného sveta za súmraku, more s drsným terénom, čistá voda, ľadová soľ, orgovánová obloha pripomínali miesto ako na Mesiaci.

Medzi horami soli bolo vyhĺbené prehliadkové mólo, ktoré sa vinulo dolu svahom. Modelky zostupovali z vrchu s vlasmi vejúcimi vo vetre a s tylovými závojmi vznášajúcimi sa k oblakom. Všetko to pripomínalo komparzistov z filmu Duna.

Prehliadky Jacquemus sa zúčastnili celebrity ako herec Vincent Cassel s partnerkou Tina Kunakey a Victoria Beckham.

Francúzsky módny návrhár Simon Porte Jacquemus pracoval so skromnými, krásnymi materiálmi a svoju kolekciu smeroval k jemnosti preč od popových vibrácií.

Hlavým odtieňom bola biela s názvom šou Paper, čierna bola prekvapivejšou voľbou k odtieňu Provence a tiež béžová. Kolekciu Jeseň/Zima 2022 tvorilo 61 modelov.

 

Zaujali biele tylové midi šaty s panenským vzhľadom, ktoré predviedla talianska modelka Vittoria Cerretti.

Značka predstavila kabáty, podšité bundy, puffer vesty, zavinovacie parky, cargo nohavice pre mužov, pohodlný štýl s teniskami Humara v spolupráci s Nike.

Protipólom boli  Jacquemusove kúsky odhaľujúce telo – priesvitné biele šaty.

Ďalej boli predvedené elegantné šaty, plesové sukne a explózia bieleho tylu na boku čiernych smokingových šiat.

Kolekcia bola vo výsledku návratom k tomu, kde Jacquemus začal. Dizajnér však prestal hrať podľa pravidiel módneho systému, no módny priemysel ho stále chce.

Obrázky: Acielle StyleDuMonde, Vogue, getty images, Jacquemus
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com