Jacquemus módna prehliadka na Capri – veľkolepá oslava 15. výročia značky

Už 10.júna 2024 sa na malebnom ostrove Capri odohrala oslnivá módna prehliadka značky Jacquemus, ktorá znamenala oslavu 15. výročia jej založenia. Prehliadka s názvom La Casa vzdala hold slávnej vile Malaparte, ikonickej stavbe, ktorá sa stala symbolom luxusu a bohémskeho ducha.

 

Casa Malaparte, modernistická vila situovaná na útesoch Capri, je známa z filmu Jeana-Luca GodardaPohŕdanie z roku 1963 a svojím výrazným architektonickým dizajnom. Táto prehliadka bola prvou módnou udalosťou, ktorá sa konala v tejto vile, čo je historický moment. Módna prehliadka sa konala pod holým nebom a ponúkla úchvatný výhľad na Capri.

Simon Porte Jacquemus, kreatívny riaditeľ značky, sa opäť dokázal prejaviť ako majster minimalizmu a hry so strihmi. Kolekcia pre Jeseň a Zimu 2024-25 oslavuje krásu čistých línií, nadčasových siluet a kvalitných materiálov.  Mnoho modelov bolo vyrobených z udržateľných materiálov, ako je ľan a organická bavlna.

Medzi najvýznamnejšie kúsky patrili oversized saká, splývavé šaty, hlboké dekolty s veľkými goliermi, ktoré plynule spájali tradíciu s moderným prístupom.

Okrem samotných modelov zaujala aj úchvatná scenéria prehliadky. Modeli kráčali po móle s výhľadom na azúrové more, čím sa kolekcia dokonale zladila s okolitým prostredím. Atmosféru dotvárala živá hudba a tanečné vystúpenie, ktoré dodali prehliadke nádych bohémskej extravagancie.

Módna šou prilákala množstvo celebrít, medzi nimi herečky Laetitia Casta, Adèle Exarchopoulos , Gwyneth Paltrow, speváčka Dua Lipa a modelka Rosie Huntington-Whiteley.

Paleta farieb bola inšpirovaná paletou Stredozemia – od hlbokých modrých a tyrkysových tónov cez teplé terakotové a pieskové odtiene až po slnkom vyblednutú bielu. Prehliadka bola oslavou leta, slobody a bezstarostnej elegancie.

Kolekcia sa niesla v duchu minimalistického dizajnu a čistých línií, ktoré sú typické pre Jacquemusovu tvorbu.

Na móle sa predviedli ľanové košele s objemnými rukávmi, voľné nohavice s vysokým pásom, elegantné šaty z plážového hodvábu a ikonické biele košele Jacquemus, ktoré sa stali symbolom značky.

Prehliadka Jacquemus „La Casa bola viac než len módnou prezentáciou. Bola to oslava krásy, tvorivosti a nespútanej duše Stredozemia. Jacquemus opäť dokázal, prečo patrí medzi najvyhľadávanejších a najinovatívnejších dizajnérov súčasnosti.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: Jacquemus, instagram