Iveta Bartošová: „Som zdravá, šťastná a spokojná“

Uniknúť informáciám o Ivete Bartošovej je nemožné. Denne zapĺňa stránky bulváru, je sledovaná fotografmi na každom kroku doma i mimo neho. Raz je to únos, inokedy choroba či operácia, škandály jej manžela Josefa Rychtářa, ale nikdy to nie je o speve. Do Piešťan prišla pred sviatkami  krásna ako kedysi, v skvelej nálade a na vianočnom koncerte pre televíziu SENZI odspievala tri piesne.

Pózovala pred koncertom ešte bez zásahu maskérky a pokojne sa fotografovala aj po ňom. V prestávke pokojne s úsmevom na tvári odpovedala na naše zvedavé otázky a to netušila, že ju už pred  prvou pesničkou čakajú od publika ovácie po stojačky, Uronila aj slzu dojatia.  Chceme veriť, že pohoda v akej sa predstavila na vianočnom koncerte, kde vystúpila bez nároku na honorár, len za cestovné náklady, je vydrží čo najdlhšie. Ako teda dnes žije?

 

Ako sa podarilo Ottovi Weiterovi, že ste prišli zaspievať na nakrúcanie  vianočného koncertu do Piešťan, keď bulvár o vás neustále píše o všetkom, len nie o vašom speve?

Otto je dlhoročný kamarát, takže to bola otázka jedného skutočne krátkeho telefonátu.

 

Máte na Slovensku viac takých dobrých kamarátov ako je Otto?

Mám, ale nebudem menovať, lebo človek nikdy nevie, či by si to želali, ale sú tu a som za nich vďačná.

 

Ste príjemne naladená, usmiata, veselá, ako sa vám páči v Piešťanoch?

Moc. Mám tu známych, priateľov, fanúšikov. Som tu celkom často a dnes mi je ľúto jediné, že som nemala čas sa poprechádzať po meste, ale nabudúce si to vynahradím.

 

Váš život je pod ostrým drobnohľadom médií, špeciálne bulváru a snáď nie je deň, kedy sa o vás nepísalo. Nie sú to vždy lichotivé články a chce to veľa sily prísť víťazoslávne na udeľovanie českých slávikov a samozrejme i na Slovensko, plnohodnotne zaspievať a potešiť divákov. Čo vás nabíja, kde beriete silu vyraziť medzi ľudí?

Môžem povedať, že mám za sebou kruté obdobie,  ale našťastie mám okolo seba ľudí, ktorí ma milujú, svojou prítomnosťou a láskou mi naozaj dodávajú potrebnú energiu – či už je to manžel, môj syn Artur, rovnako  ďalší syn – ktorého som získala manželstvom s Pepom, Renátka, ktorá prišla i dnes so mnou a ďalší, ktorých nebudem všetkých menovať.  Je ich však stále dosť.  Veľmi mi pomohli, bola som naozaj chorá, prekonala som operácie, myslím, že je to všetko za mnou. Mám okolo seba i nad sebou doslova anjelov a som veľmi, veľmi šťastná. Prežívam nádherné obdobie „líbánek“, môj manžel je skvelý,  so synom trávim všetky víkendy, všetci si to užívame. Úžasný je aj Honza, môj adoptívny syn, ktorý so mnou jazdí na všetky akcie, keď manžel nemôže ako dnes, pretože má moc práce v Prahe.

 

Dnes vás tu čakalo tiež množstvo novinárov a fotografov, zrejme čakali, že prídete s manželom a bude aj škandál…

Hlavne on škandály nevyrába, vyrába ich pán Macura, Pepo ma len chráni…a všetko sa to obráti vždy proti nemu.

 

Prečo si pán Macura uzurpuje právo na vás, prečo vás doslova prenasleduje?

V súčasnosti sa bez ochranky nemôžem pohybovať, priznám sa neustále som strážená, nemôžem bez ochranky ani na ulicu, ani na koncert a chránený musí byť aj môj dom. Je to veľmi chorý človek, ktorého sa naozaj bojím, bohužiaľ.

 

Poďme na inú tému…. Ako sa vám podarilo tak skvele schudnúť?

Neschudla som výrazne a už vôbec nie veľa, len sa mi zmenila postava tým, že som šťastná, spokojná a zdravá.

 

Blížia sa Vianoce, ako ich vidíte u vás doma?

Ako každá normálna klasická rodina. Budeme v trojici – manžel, Artur, tešíme sa na stromček, rybu, šalát a pohodu. Už mám napečené nejaké cukrovinky, ešte samozrejme budem pokračovať.

 

Čo by ste si chceli nájsť pod stromčekom?

Už som si o darček povedala Ježiškovi-Pepíčkovi, môjmu manželovi. Takže určite dostanem kuchynský robot, pretože veľa varím, pečiem, preto sa teším na tohoto pomocníka. Veľmi ma to baví a robím to rada. Milujem technické novinky. Keďže som žena a ako každá iná žena aj ja doma varím, periem, upratujem, vysávam… Pravdou je, že mám výborného pomocníka v manželovi, pretože  teraz niekedy naozaj nestíham, mám veľa pracovných ponúk. Som rada, že práve Pepa je môj manžel. Práve on ma  v moje  práci maximálne podporuje, vychádza mi v ústrety, aby som mala čo najväčšiu pohodu a naozaj konečne mám vedľa seba silnú oporu. Je to veľmi citlivý muž!

 

Píše sa o vás ako o Fénixovi, ktorý vstal z popola, cítite sa tak?

Cítim sa hlavne zdravá po všetkých tých peripetiách a to je podstatné. Prenasledovala ma jedna choroba za druhou, bolo to peklo, ale v živote to tak prichádza, že sa striedajú horšie obdobia s lepšími. Teraz mám skvele.

 

Publikum, čo pre vás znamená?

Energiu, silu, milujem svoju prácu a k tej patrí publikum, takže  potrebujem ho a som rada, keď sa energie medzi nami prenášajú vzájomne.

 

Celoživotne ste považovaná za princeznú českej populárnej hudby, cítite sa tak?

Samozrejme, hlavne dnes, keď mám oba kostýmy doslova princezničkovské. A okrem vianočnej piesne zaspievam aj neopakovateľné Tři oříšky pro Popelku, ktoré nesmiem vynechať nielen na vianočnom koncerte, ale na žiadnom. Ale vrátim sa domov a bude zo mňa obyčajná žena, ktorá sa oblečie po domácky a budem variť, upratovať, piecť…