Ivan Zachariáš natočí pre HBO drámu Pustina

Spoločnosť HBO Europe vstupuje do produkcie ďalšieho ambiciózneho projektu, ktorý sa pripojí k portfóliu úspešných titulov z originálnej produkcie akými sú Terapie, Horiaci ker, Až po uši a Mamon. V dramatickom seriáli, ktorý má názov PUSTINA, spoločnosť HBO Europe nadviaže na spoluprácu s uznávaným scenáristom Štěpánom Hulíkom a produkčnými spoločnosťami Nutprodukce a Etamp, ktoré sa podieľali na historickej minisérii Horiaci ker, ocenenej jedenástimi Českými levmi.

Hlavným režisérom projektu je jeden z celosvetovo najžiadanejších  reklamných režisérov súčasnosti – Ivan Zachariáš, ktorý za svoje reklamy pre svetové značky získal veľké množstvo prestížnych ocenení. Svoj vôbec prvý hraný projekt bude pre HBO Europe natáčať od tohto novembra do konca mája 2016, a to hlavne v Čechách a na česko-poľskom pohraničí.

Štyri epizódy osemdielneho seriálu natočí úspešná režisérka Alice Nellis.

PUSTINA je dramatickým príbehom komunity na dedine, ktorá je zasiahnutá sériou záhadných a šokujúcich udalostí. Všetko sa to deje v čase, keď sa pod celospoločenským nátlakom ocitá na pokraji vlastného zániku.