Naše tipy

Interiéru kraľujú zvieratá

Motívy zvierat patria medzi obľúbené a pravidelne sa vracajú na výslnie. Či už to je na oblečení alebo v interiéri. Uprednostňujú ich skôr menej konzervatívne typy, ktorých baví hravosť a variabilita nielen v móde, ale celkovo v živote.

 

So šelmami v spálni
Kúsok prírody, jej nevyčerpateľnej energie a nezabudnuteľnej krásy si prineste domov, napríklad do spálne. Hitom posteľných obliečok sú veľké potlače zvierat, či už našich alebo exotických. Mačkovité šelmy sú takou večnou klasikou, taký mrštný leopard alebo kráľovský lev sú neprehliadnuteľní. Zaujímavé sú však aj „naše“ zvery, napríklad majestátne jelene, mohutné medvede alebo múdre sovy. Objaviť sa v spálni však môžu aj plameniaky či tukany.

 

Jednoduché doplnky
Ak ste sa rozhodli pre výrazné zvieracie motívy na posteľných obliečkach, nechajte vyniknúť ich nápadný a intenzívny dizajn a dodajte k nim už len jednoduché, jednofarebné a tlmenejšie doplnky, ako sú plachty, vankúše, „prehozy“ na posteľ či plédy. Nasmerujete tak pozornosť práve na atraktívne zvery.

 

Zvieratá v interiéri
Posteľné obliečky so zvieracími motívmi môžete skombinovať v celom interiéri a použiť rovnaký alebo podobný motív aj na vankúšoch a obrazoch v obývačke a prestieraniach v jedálni či kuchyni. Premeníte tak svoj domov na zaujímavé a inšpiratívne miesto, kde z každého kúta bude dýchať neskrotná príroda. Platí tu však zásada „menej je viac“, vyberať zvieracie motívy sa oplatí decentne a s vkusom, aby to nakoniec nepôsobilo gýčovo.

Aké zvieracie motívy si dokážete predstaviť v interiéri vy?

Zdroj: Katka M.
Foto: 
Matějovský

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top