Inšpirujte sa štýlom známej českej návrhárky: Ivana Mentlová udáva trendy!

Ivana Mentlová udáva trendy!

Ivana Mentlová patrí v súčasnosti medzi najvýraznejšie tváre módneho priemyslu. Módu miluje, čo samozrejme vidieť nielen na jej tvorbe, ale aj na jej celkovom vkuse. Jej štýl je zmesou minimalizmu a ženskosti, presne, ako jej tvorba.

 

Prečo minimalizmus ?
Keď počujete frázu „minimalistická móda“ tak si pravdepodobne okamžite predstavíte kopu čírych, beztvarých kúskov v rôznych odtieňoch čiernej, šedej a béžovej. V skutočnosti ide viac než len o tón farieb. Ide o premyslenú kombináciu čistých línií a prepracovaných strihov, ktoré vo výslednej podobe vytvárajú dokonalý outfit. Ivana sa zameriava na luxusnú dámsku módu v limitovaných edíciách, kladie dôraz na precízne spracovanie tých najkvalitnejších materiálov a nadčasový dizajn. Prednosť u nej majú prírodné tóny a tlmené minimalistické farby. Teda prostredníctvom jej modelov si veľmi jednoducho vyskladáte základný kapsulový šatní.  Modely Ivany Mentlovej sú vyhľadávané pre nezameniteľný rukopis, nositeľnosť a ženskosť, čo v kombinácii so špecifickou farebnosťou zaručuje ich nadčasovosť.

 

Kolekcia Silverline pre každého
Pred pár rokmi návrhárka spojila svoje sily s populárnou česko-slovenskou značkou Pietro Filipi. Ročne v rámci spolupráce pripraví dve kolekcie , ktorýcm názov nesie Silverline. Súčasná limitovaná kolekcia Silverline SS19 prináša kvalitné materiály a precízne spracovanie s dôrazom na originálny detail.  Hoci kolekcia je drahšia, je to práve jej nadčasovosť, ktorá vám investíciu vráti. Podľa Ivany vám totiž stačí menej prepracovanejších kúskov, ktoré sa dajú jednoducho kombinovať.

 

Kľúčové prvky kolekcie
V kolekcii sa objavujú oversized strihy, maxi dĺžky, vplyv 90. rokov. Farebná škála je typická pre Ivaninu tvorbu. Strieda odtiene čiernej, béžovej, sivej a hnedej. Často používa aj prvky z pánskej kolekcie a v tejto kolekcii sa pánsky vplyv prejavuje výrazne. Nadčasová kolekcia Silverline je prémiový rad, fungujúci ako kapsulová kolekcia. Modely sú inšpirované rockovým, hippies a bohémskym štýlom a dajú sa medzi sebou ľahko kombinovať. Kolekcia Silverline sa nesie v znamení rafinovanej ženskosti a stane sa základným stavebným kameňom vášho letného šatníka.

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Pietro Filipi Silverline