Inšpirujte sa safari štýlom!

Inšpirujte sa safari štýlom!

Nemusíte chodiť na dovolenky do Afriky, aby ste si užili zvieraciu potlač, maxi šaty či  obtiahnuté šortky. Keď sa povie safari štýl, každému sa vybavia hlavne farby a účelové detaily. Štýl safari sa tento rok opäť vracia do ulíc a v oveľa sofistikovanejšej podobe. Dáte sa tento rok nalákať na hebké materiály a prírodné odtiene?

 

(Ne)nápadný safari štýl
Nadčasový trend kávovej, béžovej, bielej, či khaki so zlatými doplnkami sa každoročne objavuje v uliciach a ani túto sezónu tomu nebude inak.

Obľúbeným kúskom budú určite maxi šaty v khaki farbe či športovejši kostým v klasickej béžovej. Nadčasová je aj biela blúzka v kombinácii s nohavicami v prírodnom odtieni s výrazným opaskom a zlatými doplnkami.

Najvhodnejšie materiály, v ktorých sa budete navyše cítiť pohodlnejšie, sú jednoznačne tie prírodné – bavlna, ľan, poprípade hodváb.

Ako nosiť zvieraciu potlač?
So zvieracou potlačou treba narábať opatrnejšie. No ak vyberiete samotný outfit s citom, dosiahnete elegantný štýlový look. Obľúbeným vzorom zostáva stále leopard a hadí vzor. Avšak pozor na prehnané kombinácie. Túto sezónu prevláda jednoduchosť a monochróm. Zabudnite na obtiahnuté mini šaty a stavte skôr na voľnejšie a padavejšie kúsky.

Dokonalé doplnky
Na doplnky jednoducho nemôžete pri tomto štýle zabudnúť. Dodajú vám ten správny šmrnc. Veľké kabelky a náhrdelníky, ale aj príťažlivé zlaté šperky. Trendu dominujú mohutné kožené opasky v rovnakých tónoch, pričom návrhári radi kontrastujú tmavé opasky so svetlým oblečením. Pri safari štýle netreba zabúdať ani na veľké klobúky, štýlové slnečné okuliare a farebné šatky.

 

Zdroj: Nina  Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Pietro Filipi, Twinset, cellbes.sk, Kara, La Femme,