Inšpirujte sa róbami z odovzdávania Zlatého glóbusu

Spolu s plesovou sezónou okrem očakávania prichádzajú aj starosti. Šaty sa stávajú hlavným a prioritným problémom. Nanešťastie nemáme okolo seba tím stylistov ako je to v prípade filmových hviezd. Tie okrem toho, že majú expertov nielen na výber šiat, šperkov, topánok, účesu a make-upu, ale navyše sa z každej strany na nich valia ponuky od tých najlepších návrhárov na svete. Zatiaľ čo my hviezdy samé pre seba, sa môžeme spoliehať na vlastný inštinkt, vkus a radu kamarátky.

V súčasných trendoch sa môžete ale jednoduchšie zorientovať aj podľa toho, čo sa nosí na červenom koberci. Naposledy sa po ňom prešli známe herečky a modelky na udeľovaní cien Zlatý glóbus.

 

Farba a strih

Najdôležitejšie na šatách je, aby lichotili vašej postave. Nie je nič horšie ako zle padnúce šaty. Živím dôkazom je Lena Dunhamová, ktorá si síce obliekla krásne šaty vo výraznej žltej farbe. Nik ju nemohol prehliadnuť. Žiaľ ani jej dekolt, ktorý jej šaty nelichotivým spôsobom deformovali a už na prvý pohľad bolo zrejmé, že jej nepadol. Výstrih je veľmi dôležitý, pretože púta veľa (najmä mužskej pozornosti). Ak si nie ste istá, zvoľte radšej šaty, ktoré vám odhalia chrbát. Je to rafinované a sexy. Malý trik pre plnoštíhle dámy- výstrih do V opticky zoštíhľuje postavu.

 

Výstrih a mega detail

To, že dokonale padnúce šaty nemusia mať výstrih vôbec, dokazuje aj Caitlin Fitgeraldová, ktorá zvolila róbu v pastelovej farbe s jednoduchým strihom. Vyzerala ako chodiaca elegancia. Autorkou šiat bola britská návrhárka Emilie Wicksteadová.

Príliš veľké detaily, ako volány alebo aplikácie peria a podobne svedčia len málokomu a len málokto vie navrhnúť a ušiť takéto šaty tak, aby neboli len umeleckým počinom, ale skutočne nositeľným kúskom, ktorý žene pristane. Dôkaz toho, že nie vždy sa to podarí sa stala aj Paula Pattonová, ktorá v bielej róbe s obrovským volánom od Stéphana Rollanda vyzerala skôr komicky ako elegantne.

 

Kde nakupovať

Šaty na ples si nemusíte za každú cenu len kúpiť. Ďalšie alternatívy sa vám ponúkajú v podobe požičovní šiat alebo si dokonca môžete dať šaty ušiť aj u módneho návrhára. Zaručene tak budete mať originál.

 

Zdroj:

www.knotsvilla.com, www.justjared.com, www.popsugar.com, www.becauseiamfabulous.com, lecitykitty.com , www.huffingtonpost.com, www.becauseiamfabulous.com, www.annefromindy.com , www.latimes.com