Inšpirujte sa exotikou: Letu vládnu tropické vzory!

Letu vládnu tropické vzory!

Jarné kvetinové vzory s nádychom romantiky v lete vystriedajú farebné motívy exotiky. Leto je obdobím, kedy sa môžeme trošku odviazať a to nielen v móde. Stačí vymeniť  jednofarebné tričko za farebný top s potlačou či vniesť do interiéru exotické prvky. A aké sú obľúbené motívy tejto sezóny?

 

Tropické vzory
Tropické vzory sú veľmi nápadné a vďaka ním vás nikto neprehliadne. Dominantným vzorom sú túto sezónu motívy palmových listov. Najčastejšie ich nájdeme na šatách či nohaviciach širšieho strihu. Skúste farebné „culotte“ nohavice so vzorom, v ktorých sa navyše budete cítiť nielen komfortne ale aj štýlovo. Je to perfektný letný vzor a nemal by vám chýbať v letnom šatníku.

Pre menej odvážne dámy je riešením vzory skombinovať s neutrálnymi jednofarebnými kúskami. Pre odvážnejšie môže byť skvelou voľbou obliecť sa do tropického vzoru od hlavy až po päty. Skombinujte blúzku a sukňu rovnakého tropického vzoru. Zaobstarajte si aj doplnky a váš outfit bude neprehliadnuteľný.

 

Exotika v interiéri
Aj v interiéri sú veľkým trendom palmové listy a kaktusy. Rastlinné vzory môžete využiť aj ako spestrenie stien, či už ako dominantné tapety alebo ako menšie a decentnejšie obrázky či dekorácie.

Najmä tmavým miestnostiam dodajú výraznú, letnú sviežosť. Exotické rastliny ozvláštnia váš priestor aj na vankúšoch a posteľnej bielizni alebo ako vzory na závesoch či porceláne.

Pozor však, aby celkový výraz interiéru nevyznel príliš prekombinovane. Takéto výrazné vzorované akcenty kompenzujte plochami vo svetlej béžovej alebo v neutrálnej bielej farbe.

 

Líčenie počas horúcich letných dní
V lete by sme nemali pleť zaťažovať ťažkým make-upom, treba použiť ľahší, tekutý make-up alebo si zvoliť tónujúci krém a samozrejme s UV faktorom. No čo sa pier týka, žiarivá opálená pleť si jednoducho pýta jasné farby. Matná ružová, broskyňová  či červená sú „go to“ farbami leta. Trendom sú samozrejme aj rozjasňovače, ktoré vašej pleti dodajú tú pravú letnú iskru! A vďaka nim bude vaša pleť žiariť zdravím.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Pietro Filipi, cellbes.sk, Kara, Twinset, H&M, biorganica.cz, Ziaja, beautysecret.sk