IMAGINE DRAGONS v Bratislave!

Rockové srdcia podskočia od radosti! Kapela Imagine Dragons odpáli svoj koncert 19. januára 2016 v bratislavskej AEGON aréne! Tvorcovia hitov ako Demons, It´s Time či Radioactive vyrážajú na novoročné turné, v rámci ktorého neobídu ani Bratislavu.

Americkú rockovú kapelu, ktorá vznikla v Las Vegas, tvoria štyria členovia na čele so spevákom Danom Reynoldsom. Debutový album vydali v roku 2012 a prvým singlom sa stala skladba It´s Time, ktorá má na YouTube vyše 124 miliónov pozretí. Ešte väčší úspech ako debut zožal v poradí druhý štúdiový album Smoke + Mirrors, na ktorom pracovali Imagine Dragons pomaly. Čakali na správny čas, keď album „dozrie“ natoľko, aby s ním hrdo šli von. A podarilo sa! Smoke + Mirrors sa stal top albumom roka vo viacerých krajinách, vrátane Veľkej Británie a Kanady. Hneď po tom, ako sa objavil na pultoch a v online predaji, nastalo hotové šialenstvo a obrovský zvrat v kariére kapely. Kvalitnú prácu pretavili Imagine Dragons do množstva hudobných ocenení. V roku 2013 sa stali Nováčikom roka a skladba Radioactive sa stala najväčším rockovým hitom roka. Imagine Dragons v tom roku doslova ovládli top 10 rockových peciek, keď sa do rebríčka dostali aj ich hity It´s Time a Demons! Pozvania na vystúpenia a koncerty sa začali množiť a skupina nahrala aj pesničku k filmu Transformers: Zánik.

Zaujímavosti o členoch kapely

Dan Reynolds(27) – spev: Je siedme z deviatich detí a bol vychovávaný v prísnej kresťanskej rodine. Od 19 do 21 rokov bol misionárom v Nebraske.

Daniel Wayne „Wing“ Sermon(30) – gitara: Pochádza z piatich detí, pôvodne sa učil hrať na čelo, no vždy chcel byť gitaristom.

Benjamin Arthur „Ben“ McKee(30) – basgitara: Hral na violu a akustickú gitaru, až na strednej škole sa rozhodol pre basgitaru. Navštevoval prestížnu hudobnú školu Berklee School of Music, kam prijali aj slovenskú speváčku Celeste Buckingham.

Daniel Platzman(28) – bicie: Tiež navštevoval Berklee School of Music a získal titul v odbore filmová hudba. Hrá nielen na klasických bicích, ale na rôznych druhoch bubnov a na cimbale.