IKEA ART EVENT 2015

63

Začalo sa to obyčajným sprejom. Dnes však už existuje množstvo rôznych techník a spôsobov, ako vytvárať street art. Okrem samotného sprejovania, street art umelci využívajú nahadzovanie farieb, skice, šablóny, koláže. Niektorí viac využívajú digitálne výtvarné techniky. Pozvali sme 12 street art umelcov z celého sveta, aby vytvorili 12 unikátnych street art plagátov pre IKEA. Naším cieľom je prostredníctvom rôznych štýlov spríjemniť každodenný život – každému, kto má rád umenie.

Tip nášho interiérového dizajnéra
„Najviac ma na tejto kolekcii fascinuje fakt, že umenie je dostupné pre všetkých. 12 jedinečných štýlov dokáže osloviť každého.

64jpeg

Neviete si vybrať? Nechajte obraz, nech si vyberie on vás. Uvidíte, že vás potom bude fascinovať a inšpirovať každý deň znova a znova. Do vášho príbytku vnesie príliv energie a zároveň ním vyjadríte svoj zmysel pre originalitu,“ hovorí Ladislav Takács, dizajnér IKEA.

 

KOLEKCIA ÖNSKEDRÖM
Kolekcia ÖNSKEDRÖM je výsledkom vysnívanej spolupráce s jedným z najvýznamnejších švédskych grafických dizajnérov – Ollem Eksellom. Sme hrdí, že môžeme priniesť jeho hravého ducha a čarovné ilustrácie na výrobkoch, ktoré ľudia denne používajú. Nová kolekcia prináša najmä tri rôzne motívy Olleho Eksella, z ktorých každý má za sebou milý príbeh. Jeho ilustrácie sa objavujú na rôznych výrobkoch – od malých umeleckých pohľadníc, podložiek pod poháre, podnosov a hrnčekov až po väčšie koberce, posteľné obliečky, metráž a plagáty. Jeho dizajn vás rozveselí a inšpirujete vás, aby ste sa každý deň viac usmievali.

65 66 67 68