Hviezdou 13. plesu v opere kráľovná britpopu Sharleen Spiteri

Už čoskoro navštívi Slovensko kráľovná britpopu Sharleen Spiteri. Líderka známej hudobnej skupiny Texas bude totiž hviezdou plesu, ktorá v sobotu 12. januára 2013 slávnostne otvorí tradičným úderom na gong 13. ples v opere, a tým otvorí aj tohtoročnú plesovú sezónu.

Ples v opere je najočakávanejším podujatím začínajúcej sa plesovej sezóny. Umelecký program tejto výnimočnej spoločenskej udalosti vždy púta vysokú pozornosť. Pripravuje sa niekoľko mesiacov vopred, pričom organizátori kladú veľkú pozornosť výberu popredných umelcov. Už tradične sa dostáva pocty otvoriť slávnostne Ples v opere rozozvučaním gongu speváčkam svetového mena. Na trinástom ročníku sa tejto čestnej úlohy zhostí kráľovná britpopu Sharleen Spiteri.

Preslávila ju hudobná skupina Texas

Pochádza z hudobníckej rodiny. Jej otec hral na gitaru, mama bola speváčkou. Charizmatická Sharleen má francúzsky, írsky, taliansky a maltský pôvod. Počas štúdia na akadémií Vale of Leven bola známa pod prezývkou Spit Dog, ako hviezda zábavného programu Tiswas. Skôr ako sa preslávila svojim hlasom,  bola kaderníčkou v Muirhead, North Lanarkshire. Hviezdna kariéra Sharleen Spiteri sa spája s rokom 1986,kedy založila s Johnnym McElhoneom kapelu Texas. V roku 1989 sa ich singel I Don’t Want a Lover dostal do Top Ten.  Medzi najznámejšie hity Texasu patria Black Eyed Boy, Inner Smile, Say What You Want, Summer Son, či White On Blonde. Celosvetovo sa ich predaj odhaduje na viac ako 20 miliónov hudobných nosičov. V roku 2008 sa  Sharleen Spiteri rozhodla, že skúsi aj sólovú kariéru, a tak postupne vydala dva sólové albumy s názvami Melody a The movie song book.

Ples v opere opäť v znamení pomoci

Hviezdu, tak ako vlani, priniesol na Slovensko partner 13. plesu v opere, UniCredit Bank Slovakia a.s. „Tak ako minulý rok sme sa opäť stali partnerom Plesu v opere a vďaka tomu môžeme predstaviť Sharleen Spiteri ako hviezdu, ktorá sa zhostí úlohy otvorenia slávnostného večera. Veríme, že jej  vystúpenie prispeje ku kvalite a výnimočnosti umeleckého programu,“ uviedol Miroslav Štrokendl, generálny riaditeľ UniCredit Bank.Ples v opere bude aj počas svojho 13. ročníka pomáhať tým, ktorí to potrebujú, a to malým pacientom Detského kardiocentra. Výťažok z dobrovoľného vstupného, ktorého minimálna výška je aj tento rok 500 eur pre jeden pár, bude venovaný na technické vybavenie operačných sál v novom pavilóne Detského kardiocentra. Ten by mal vyrásť do dvoch rokov pri Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.