HUGH LAURIE, známy jako Dr. House, už v júli zahrá a zaspieva v Prahe!

Prvý a jedinečný koncert Hugha Laurieho alias Dr. Housa v Českej republike, ktorý sa uskutoční 26. júla 2013 o 20.00 hod v Kongresovom centre Praha, vzbudil neuveriteľne veľký zájem. V priebehu prvých dní po zahájení predpredeja sa vypredala najdrahšia VIP kategória

a rýchle mizli volné miesta vo všetkých častiach sály Kongresového centra.

Mimoriadny záujem fanúšikov o prvý koncert Hugha Laurieho v Českej republike prekonal všetky očakávania. Usporiadatelia sa preto rozhodli vyjsť všetkým jeho fanúšikom v ústrety a pridávajú ešte druhý koncert! Hugh Laurie so svou kapelou Copper Bottom Band teda vystúpi v Kongresovom centre Praha nielen v piatok 26. júla, ale i v sobotu 27. júla 2013 vždy od 20.00 hod.

Nový album Hugha Laurieho – „spievajúceho Dr. Housa“ – Didn’t It Rain sa už tretí týžden drží v top 10 rebríčku najpredávanejších albumov v Českej republike. Nadšené reakcie priaznivcov charizmatického muža mnohých talentov – preslávil sa jako herec, spisovateľ, producent, režisér – sú vo vzácnom súlade s priaznivými recenziami kritikov, ktorí novinku radia do kategórie „skutočne dobrých albumov“. Skrátka, Hugh Laurie podáva rovnako brilantné výkony ako v úlohe nevyspytateľného doktora Gregoryho Housa v obľúbenom americkom seriáli a v mnohých ďalších televiznych i filmových roliach tiež ako spevák a klavirista. Naživo, bez obligátnej paličky, sa o tom bude možné presvedčiť pri dvoch pražských koncertochusporiadných v rámci veľkého európskeho turné Hugha Laurieho a jeho Copper Bottom Bandu práve k aktuálnemu albumu Didn’t It Rain – v piatok 26. júla a v sobotu 27. júla 2013 od 20.00 hod v Kongresovom centre Praha.

Hugh Lauriedebutoval v apríli 2011 v 52. rokoch svojho života doskou Let Them Talk, ktorá zaznamenala obrovský úspech.

Druhý album Didn’t It Rainnahrával tento rok v januári vo vychýrených Ocean Way Studios v Los Angeles a vyšiel 13. mája (v ČR Warner Music/Supraphon).Didn’t It RainHugha Laurieho zachytáva na ceste k zdrojom tradičného amerického hudobného štýlu, od skutočne veľmi starých až k tým najsúčasnejším. Vedľa seba tak zaznejú šlágre ako St Louis. Blues, I Hate A Man Like You, ale tiež novšie kúsky Wild Honey alebo Changes. „Rozhodol som sa ešte hlbšie ponoriť do obrovskej americkej hudobnej ponuky a nájsť to, čo ma okúzlilo už ako chlapca,” – vysvetľuje Laurie a dodáva: „A čím viac som toho objavoval a počúval, tým viac som bol uhranutý nielen songami, ale i ľuďmi, s ktorými som mal občas dokonca to šťastie si zahrať.”

Hugh Laurie (11. 6. 1959, Oxford) hral v mnohých filmoch, napríklad: Rozum a cit (1995) s Emmou Thompson a Kate Winslet, obľúbený film z produkcie Walta Disneyho 101 dalmatincov (1996), kasový trhák Muž so železnou maskou (1998), Madam Bette (1998), Myšiak Stuart Little (1999), Myšiak Stuart Little 2 (2002), Let Fénixa (2004), Street Kings (2008) alebo Monštrá vs. Votrelci. V roku 2011 si zahral spolu s Jamesom McAvoyom a Billom Nighym hlavnú úlohu vo filme Veľká vianočná jazda. V budúcom roku sa objaví v role pána Wattsa v austrálskom filme Mr. Pip po boku herečky Kerry Fox. Spolu s dlhoročným kolegom Stevenom Fryem prepožičiavajú hlasy hlavným postavám animovaného filmu Keirona Selfa Strašidlo Cantervillské, ktorý pôjde do kín tiež v roku 2014