HUDOBNÝ VELIKÁN KAREL GOTT VYDÁVA DLHOOČAKÁVANÉ DVD!

Legenda hudobnej scény, Karel Gott, vychádza opäť na DVD so svojimi najväčšími televíznymi hitmi. „DVD KAREL GOTT NOČNÍ KRÁL“ s podtitulom „Hity prvního desetiletí 21. století“ obsahuje 26 – televíznych piesní, 5 – videoklipov a dva špeciálne bonusy, takže hudobní fajnšmekri sa majú načo tešiť! Titul prinesie na pulty vydavateľstvo Supraphon už 13.júna.

Spomínané DVD mapujú desaťročia hudobného života Karla Gotta: Hity 60. rokov – Lady Carneval, Hity 70. rokov – Stokrát chválim čas, Hity 80. rokov –Zůstanu svůj??, Hity 90. rokov – Když muž se ženou snídá.Už 13. júna vychádza pokračovanie tejto edičnej rady pod názvom „Noční král- Hity prvního desetiletí 21. století“ a je opäť dôkladom jedinečnosti tohto fenomenálneho speváka! Aj tento DVD nosič vznikol podľa námetu a v dramaturgii Jána Adama a v réžii Jarka Voborného. Popri niekoľkých videoklipoch na ňom priaznivci nájdu zaujímavé ukážky z televíznych relácií, úspešné duety a live nahrávky z koncertov. Pre mnohých bude určite prekvapením videoklip k piesni „Für immer jung“, ktorú Karel Gott pred šiestimi rokmi naspieval s nemeckým raperom moslimského pôvodu Bushido, alebo duet „Forever Young“ s Marianom Goldom zo skupiny Alphaville. Je tomu práve pätnásť rokov, čo táto nemecká skupina ako prvému zahraničnému spevákovi na svete povolila naspievať ich najväčší hit, ktorým je práve „Forever Young“, v inej jazykovej verzii ako anglickej. Ako s nemeckou, tak s českou verziou mal a doteraz má Karel Gott obrovský úspech.

Prvá dekáda tohto storočia bola v prípade Karla Gotta výrazne ovplyvnená swingom. V roku 2002 nahral za doprovodu dirigenta Big Bandu Felixa Slováčka album „Swing kolekcia“. V tomto albume vzdal hold jednej veľkej a krásnej ére, ktorá sa už nikdy nebude opakovať, spevákovi Frankovi Sinatrovi a piesňam, ktoré sú po roky jeho srdcovou záležitosťou. O rok neskôr nakrútil Karel Gott v divadle v Slaném televízny program s piesňami z tohto albumu Karel Gott swingujúci, v ktorom okrem iného zazneli tiež Sinatrove evergreeny. Medzi rokom 2002 a 2003 absolvoval Karel Gott s Helenou Vondráčkovou dvadsaťdva veľkých koncertov po Čechách, Morave a Slovensku, ktoré navštívilo viac ako 124 000 divákov. „Na tomto DVD nájdete naše dva duety – Tak jdem a Jen ty a já. Ďalej dve moje live čísla , na ktoré som mimoriadne hrdý: piesne Lásko má a Eloise“ zaspomínal si spevák.

Trochu iná atmosféra na divákov dýchne zo záznamov piesní, ktoré vznikli v rámci Koncertu hviezd v roku 2003 na pražskom Žofíně. Túto udalosť zastupujú dve skladby: konkrétne neapolská kanconeta „Ti voglio tanto bene“ a pieseň „Já brány už otvírám“, čo je mimochodom dodnes najväčší hit Karla Gotta v Rusku. Okrem ďalších mimoriadnych televíznych vystúpení Karla Gotta fanúšikovia nájdu na DVD tiež videoklip k piesni „Ak máš s kým“ z filmovej rozprávky Zděnka Trošku – Z pekla šťastie 2, v ktorej si spevák zahral hneď dvojrolu: Lucifera a Pánaboha.

Na nosiči nájdeme aj spomienku na prvú sériu veľkolepej šou Česko hľadá SuperStar, kde ho okrem víťazky Anety Langerovej uchvátila aj Martina Balogová. „Nebol som sám, koho Martina Balogová svojím hlasom zaujala. Nadchla dokonca aj Karla Svobodu natoľko, že sa náš najväčší „hitmaker“ v čase, keď už sa sústredil len na písanie muzikálov, rozhodol napísať po rokoch zase samotnú pesničku. S Karlom Svobodom sme cítili, že sebavedomý a výnimočný hlas Martiny Balogovej a jej cit pre hudbu sú tými najväčšími devízami pri jej vstupe do hudobného sveta a chceli sme jej ho uľahčiť. A tak vznikol duet „Svet je jednoducho nekonečná pláž“. Neďaleko gréckeho Solúna sme k nemu potom natočili aj videoklip. Vtedy ani náhodou nikoho nenapadlo, že ide o poslednú pieseň, ktorú Karel Svoboda pre mňa napísal … „,dodáva zamyslene spevácka legenda.

Špeciálnym bonusom na DVD je nečakaná spolupráca Karla Gotta s jednou z najpopulárnejších rockových kapiel Wanastowi Vjecy. „V roku 2007, po sedemročnom hudobnom pôste, sa rozhodla rocková skupina Wanastowi Vjecy osláviť dvadsať rokov pôsobenia na hudobnej scéne prostredníctvom vydania dvojalbumu a DVD Best Of 20 rokov kapely. Robert Kodym a PBCH, vtedy Petr Břetislav Chovanec, sa vtedy na mňa obrátili s tým, či by som nemal nič proti tomu, keď nahrajú „Lady Carneval“ vo svojej verzii. Vraj sa im vždy veľmi páčila. Keď mi potom svoju verziu hitu Karla Svobodu a Jiřího Štaidla pustili, bol som nadšený, aká je to super jazda! Len som chlapcov upozornil, že mi v samom závere nahrávky chýba ten víťazný jasavý tón, pre túto pieseň tak charakteristický a ponúkol som im, že ho do ich nahrávky naspievam. K „Lady Carneval“ v podaní Wanastowek navyše vznikol skvelý a vtipný animovaný videoklip, mimochodom jeden z najdrahších v dejinách našej populárnej hudby, “ hrdo spomína držiteľ rekordných 37-mich Zlatých Slávikov.

Najúspešnejšie audiovizuálne výkony Karla Gotta starostlivo zaznamenáva od roku 2006 najznámejšie vydavateľstvo Supraphon. Nájdete ich na webovej adrese: http://www.supraphonline.cz/umelec/50-karel-gott.

ZDROJ: SUPRAPHON/ SOUL FOR SHOW/