#HrajLepsie ako ja! spája futbal s hudbou – tínedžeri z Virtuoso orchestra motivujú našich na EURO 2016 k virtuóznym výkonom

Už dnes o 18.00 odštartujú naši futbalisti svoje pôsobenie na EURO 2016 zápasom proti Walesu na štadióne vo francúzskom Bordeaux. Celé Slovensko s napätím očakáva, v akej kondícii sa slovenskí futbalisti na šampionáte predvedú. Palce im držia aj talentovaní tínedžeri z Virtuoso orchestra a do krajiny galského kohúta im zo Slovenska posielajú svoju podporu v sérii krátkych hudobných odkazov s výzvou #HrajLepsie ako ja!

Už štyri hudobné shoty #HrajLepsie ako ja!, natočené vtipnou formou a zverejnené na Twiteri, zobrazujú naschvál tak trochu falošnú a rytmicky nepresnú hru mladých hudobníkov na husle či cajon s cieľom motivovať slovenských futbalistov k najlepším možným výkonom.

„Ak budú hrať naši, ktorým veľmi fandíme, tímovo a bez falošných tónov, dobre to dopadne. Je to rovnaké ako v orchestri – správne sa pred koncertom naladiť, podať virtuózny výkon a hrou a gólmi potešiť diváka“, hovorí o spojení futbalistov a muzikantov bývalý dorastenecký reprezentant Slovenska vo futbale a súčasný dirigent orchestra Igor Dohovič.

Hudobné odkazy sú zároveň výzvou všetkým muzikantom na Slovensku, ktorí fandia futbalu. „Každý sa môže pridať. Stačí pár sekúnd hrania na akomkoľvek hudobnom nástroji a na konci nech zaznie výzva: #HrajLepsie ako ja! To zvládne každý. Video môžete na sociálnych sieťach uverejňovať s hashtagom #HrajLepsie,“ informovala Kika Šeligová, koncertná majsterka orchestra Virtuoso. Séria odkazov bude aktualizovaná počas celej doby pôsobenia našich futbalistov na Majstrovstvách Európy vo futbale 2016 až do ich návratu na Slovensko.

Virtuoso orchestra združuje 50 talentovaných tínedžerov z celého Slovenska vo veku od 10 do 19 rokov. Napriek útlemu veku už ukázali svoje herné majstrovstvo na podujatiach Viva Musica!, Pohoda, Schengenský trojuholník, či keď ako orchester sprevádzali pred mega publikom stálice i novo vyjdené hudobné hviezdy ako Miro Žbirka, Peter Cmorík, Celeste Buckhingam, Marián Čekovský, Robo Grigorov i Zuzana Smatanová.

Hudobné odkazy #HrajLepsie ako ja! si môžete pozrieť a pridávať ďalšie na: https://twitter.com/hashtag/HrajLepsie?src=hash

Viac informácií o Virtuoso orchestra a ich pripravovaných podujatiach nájdete na: www.virtuoso.sk