Homeopatia pomôže bez vedľajších účinkov…

homeopatia

Dnešná spoločnosť už bojuje s omnoho inými problémami, ako naši predkovia. Kým ich trápilo,  prinajhoršom  čo dať do úst, dnešná civilizácia tento problém nepozná. Zato ale musí riešiť omnoho vážnejšie civilizačné problémy, ako napríklad znečistené ovzdušie, zväčšujúcu sa ozónovú dieru, globálne otepľovanie, roztápanie ľadovcov, či znečistené potraviny a pitnú vodu. Dopláca však na to naše zdravie, v dôsledku čoho stúpa konzumácia liekov.

Viacerí si však uvedomujú aj odvrátenú stránku ich nadmernej konzumácie a preto siahajú po dostupných alternatívnych možnostiach. Jednou z nich je aj liečba homeopatikami. Tie sú, ako je už mnohým známe, bez vedľajších negatívnych účinkov na zdravie. Ich odporcovia však protestujú a neveria ich účinku. Akým mechanizmom vlastne homeopatiká fungujú?

Homeopatia je bezpečná metóda alternatívnej medicíny, ktorou sa zaoberal už Hippokrates. Tvrdil, že podobné lieči podobné a teda, že látka, ktorá u zdravého človeka vyvolá určité príznaky choroby, môže chorého s takýmito príznakmi z tejto choroby vyliečiť. Je to teda liečba, ktorá využíva obdivuhodnú schopnosť organizmu vytvoriť a udržať si zdravie. Za jej zakladateľa sa považuje nemecký lekár Samuel Hahnemann, ktorý ju nielen založil ako novú vedu, ale sformuloval aj je základné princípy.

Homeopatiká sú vyrábané špeciálnymi spôsobmi potencovania, či dynamizácie, vďaka čomu sú účinnejšie ako pôvodné látky, z ktorých sú vyrobené. Treba zdôrazniť, že sa nejedná o nijaké chemické preparáty, ale výlučne len o látky pochádzajúce z rastlinnej, živočíšnej, či minerálnej ríše. Homepatiká sú uznávané vo viacerých častiach sveta, pracujú s nimi lekári v mnohých štátoch Európy, napríklad vo Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Belgicku, obľúbené sú dokonca aj u anglickej kráľovskej rodiny, ale aj v Brazílii, či Mexiku.

Čo sa dá liečiť pomocou homeopatík?

·         nespavosť,

·         nachladnutie,

·         chrípka,

·         psychické problémy,

·         tráviace problémy,

·         nevoľnosť pri cestovaní,

·         dýchací aparát,

·         vylučovacia a reprodukčná sústava,

·         problémy s kĺbmi a svalmi