Hodváb – luxus na každý deň

Hodváb patrí k látkam, ktoré predchádza ich povesť. Nie je sa čomu diviť, že sa prezýva „kráľovná látok“ – od doby, kedy sa začal používať k výrobe odevov, uplynulo pár tisícročí, čo je dosť dlhá doba k preukázaniu kvalít.

Prírodné vlákna, ktoré sú pevnejšie a pružnejšie ako oceľ a navyše oveľa elastickejšie?

 

Hodváb.  Ako prírodný materiál má mnoho pozoruhodných vlastností. Hodvábne vlákno je žltkastej až hnedej farby a jeho prierez je trojuholníkový. Farba vlákna závisí od toho, akého druhu je priadka.
Pravý prírodný hodváb sa používa na výrobu dámskych šatoviek, pánskych košeľovín, viazaniek, padákov a brokátov. V súčasnosti sa však využíva málo pre svoju vysokú cenu a kvôli nedostatku pravého hodvábu vo svete.

 

Preskúmajte s nami kolekciu pre jar/leto 2013 módnej značky GANT, v ktorej nájdete nadčasové hodvábne šaty, topy, košele či šatky, s ktorými bude každý deň malou oslavou luxusu a ženskosti.

 

 

 

Ľan – ideálny letný spoločník

Tešili ste sa na leto? My rozhodne áno a neplánujeme ho stráviť inak než v tých najlepších materiáloch – ako napríklad ľan. Ten patrí k najšľachetnejším rastlinám na svete. Už v dobách starovekého Egypta bol považovaný za symbol čistoty a krásy a spoločne s vlnou tvoril základ ľudského šatníka až do dvanásteho storočia, kedy bol nahradený lacnejšou bavlnou. V posledných rokoch záujem o kvalitné materiály rastie a ľan sa znovu vďaka svojim skvelým vlastnostiam dostáva do popredia. Je nenahraditeľný najmä v letnom období a to vďaka svojmu chladivému charakteru – v ľanovom oblečení sa potíme 1,5 krát menej ako v bavlnenom. Okrem toho sú ľanové tkaniny prirodzene antibakteriálne, chránia proti UV žiareniu, nevytvárajú statickú elektrinu, nepriťahujú a nepohlcujú prach. S údržbou si tiež nemusíte robiť starosti, ľanové odevy sa môžu prať v práčke a dobre znášajú vysoké teploty pri žehlení. Ľanové kúsky by jednoducho nemali chýbať v žiadnom šatníku. Ak chcete nadčasové oblečenie, v ktorom sa budete cítiť uvoľnene a ktoré budete nosiť s ľahkosťou, odporúčame preskúmať novú kolekciu módnej značky GANT jar/leto 2013.