Hitom sezóny je zvierací vzor: Ako ho nosiť na topánkach?

Ani nadchádzajúca jesenná sezóna sa nezaobíde bez zvieracích potlačí a tentoraz si ich najviac užijeme práve na doplnkoch.  Zvieracie vzory sú nadmieru odvážnou voľbou, ktorá ihneď púta pozornosť, preto vám topánky s týmto motívom v jesennom šatníku nesmú chýbať.

 

No ak sú tieto vzory pre vás až príliš extravagantné, nezúfajte. Ak sa budete držať zásady „menej je viac”, veľmi ľahko si tento trend osvojíte.

Nechajte sa inšpirovať nasledujúcim článkom.

 

Voľba správneho motívu
Medzi tie najobľúbenejšie patria už niekoľko sezón vzory napodobňujúce srsť divokých šeliem, ako je leopard, no do popredia sa tento rok dostávajú aj hadie a krokodílie vzory. Hadí vzor sa dá poľahky klasifikovať ako neutrálny, pretože inklinuje k hnedým a šedým tónom. Na druhej strane je to štýlový kúsok, ktorý „rozbije“ aj ten najnudnejší jednofarebný outfit.

Pôsobí elegantnejšie a vznešenejšie ako iné, no ideálne je držať sa skôr pri zemi a kombinovať jednotlivé prvky opatrnejšie. Vyhnite sa kombinácii hadieho vzoru s iným zvieracími motívmi. Takýto outfit by mohol pôsobiť chaoticky a veľmi lacno. Kombinovanie zvieracích motívov si vyžaduje mimoriadny cit pre módu, preto sa radšej držte zlatého pravidla „menej je viac“.

 

Ako ich nosiť?
Monochromatické outfity nie sú jediným spôsobom nosenia topánok tohto typu. Ak sa rozhodnete pre lodičky alebo členkové topánky so zvieracím motívom, je dobré, ak s nimi farebne korešponduje aj iný prvok outfitu, napríklad sako či iný doplnok. Čo sa hadích vzorov týka, už dávno neplatí, že kúsky musia byť zladené len s čiernou a neutrálnymi farbami. V uliciach módnych metropol sa postupne do popredia dostáva nový stylingový hit, ktorý spočíva v kombinovaní  hadích vzorov s výraznou neónovou paletou. Týka sa to predovšetkým detailov a doplnkov v neprehliadnuteľných odtieňoch zelenej, žltej či ružovej. Táto kombinácia pôsobí uvoľnenejšie a tým sú takéto outfity vhodné aj na denné nosenie.

No ak chcete dosiahnuť, aby zvierací vzor na topánkach skutočne vynikol, je ideálne ho kombinovať s outfitom v jednotnej farbe. Tak budú topánky so vzorom dokonalým, extravagantným detailom.

 

Trendy kúsky sezóny
Zvieracie vzory už dávno nenájdete len na elegantnej obuvi, rovnako sa stali zvýrazňujúcim prvkom aj na teniskách či iných športovo ladených kúskoch.

Tento rok sa okrem tenisiek prejavia aj na mokasínach a viacerých zimných modeloch. Členkové čižmy či mokasíny so zvieracím motívom vyniknú najviac v kombinácii s kontrastným outfitom, najmä s elegantným kostýmom či sukňou z jemného materiálu. Tenisky so vzorom vám naopak pomôžu dodať do vašich kombinácií na chladnejšie dni správnu dávku módnej extravagancie a vytvoríte si pomocou nich aj o niečo nápaditejší outfit.

Nebojte sa pustiť do experimentovania a objavte túto sezónu úplne nový rozmer zvieracích vzorov!

Autor:
Ilustračná fotografia: pinterest.com

Galéria:
Čižmy s hadím vzorom, 19,99€, www.primadonnacollection.sk
Lodičky s leopardím vzorom, 49,99€, www.primadonnacollection.s
Mokasíny s hadím vzorom, 9,99€, www.primadonnacollection.sk
Sandále s hadím vzorom, 34,99€, www.primadonnacollection.sk
Šnúrovacie workery s hadím vzorom, 29,99 €, www.primadonnacollection.sk
Tenisky s leopardím vzorom, 9,99€, www.primadonnacollection.sk
Tenisky s hadím vzorom, www.primadonnacollection.sk