HELENA VONDRÁČKOVÁ OSLÁVI 50 ROKOV NA SCÉNE NOVÝM ALBUMOM „BEST OF THE BEST“!

Helena Vondráčková, medzinárodne najúspešnejšia česká speváčka populárnej hudby, oslavuje neuveriteľných päť desaťročí na scéne! Pri tej príležitosti vydá na jeseň nový album.

Ďalšia česká spevácka legenda čoskoro oslávi významné jubileum a medzník svojej kariéry. V septembri uplynie presne 50 rokov od vydania prvej piesne a zároveň veľkého hitu „Červená řeka“, ktorý odštartoval oslnivú kariéru českej pop hviezdy Heleny Vondráčkovej. Vydavateľstvo Supraphon pripravilo špeciálne pri príležitosti tohto jubilea 2CD Best Of The Best, ktoré mapuje všetky hudobné etapy legendárnej špičkovej speváčky.

Cover Best of the BestFOTO: SUPRAPHON 2014/ ZDROJ: SOUL FOR SHOW

27. apríla 1964 vyhrala finále súťaže „Hledáme nové talenty“ so skladbou Georgea Gershwina „Ten, koho ráda mám“ (The Man I Love). Tento večer bol pre Helenu Vondráčkovú prelomový, a to nielen vďaka víťazstvu, ale najmä kvôli množstvu okamžitých ponúk na nahrávanie pre Československý rozhlas a Československú televíziu a tiež kvôli ponuke na angažmán do niekoľkých divadiel. September 1964 priniesol vydanie prvej skladby „Červená řeka“ vo vydavateľstve Supraphon. Americká ľudová pieseň s českým textom Iva Fischera a sprievodom Tanečného orchestra Československého rozhlasu sa stala okamžite obrovským hitom, ktorý Helena dodnes spieva na svojich koncertoch.

Na počesť skladby, ktorou speváčka odštartovala v Supraphone svoju hviezdnu, dodnes trvajúcu kariéru, vydavateľstvo vydáva 2CD Best Of The Best, kolekciu najväčších hitov od roku 1964 až po súčasnosť. Celkom 41 piesní v originálnych verziách prináša všetky najobľúbenejšie nahrávky Heleny Vondráčkovej. Fanúšikovia na nej nájdu poprvýkrát kompletnú pôvodnú verziu piesne „Sladké mámení“ i s filmovou slohou, ktorá nikdy nevyšla, niekoľko duetov a tiež skladbu „Časy se mění“ v podání Golden Kids. Dvojalbum zavŕši nová pieseň „Oheň lásky“, ktorú bude Helena Vondráčková nahrávať koncom augusta. V septembri sa začne tiež predávať pamätná medaila Heleny Vondráčkovej v limitovanej edícii spoločne s jubilejným 2CD.