Harmónia farieb: Obklopte sa doma pozitívnou energiou

Už je to takmer rok odkedy sme sa ocitli v situácii, na akú sme neboli pripravení. Väčšina z nás si musela zvykať na prácu z domu, čo viedlo k vytvoreniu stereotypu, ktorý môže mať negatívne účinky na našu psychiku.
Vedeli ste však, že našu náladu dokáže pozitívne ovplyvniť veľmi jednoduchá až banálna vec akou sú farby?
Už od nepamäti je nám známy fakt, že farby majú veľký vplyv na našu náladu. Ich správne použitie v domácnosti nás dokáže pozitívne naladiť a tak spríjemniť dlhé dni počas aktuálneho lockdownu.
A aké farby sú teraz tie najvhodnejšie?

 

Upokojujúca zelená
Zelená farba sa najviac spája s prírodou. Podnecuje mier a pozitívne pôsobí na vzťahy, či už partnerské alebo kamarátske. Zo zelenej vyžaruje harmónia, pokoj a stabilita. Upokojuje nervový systém, je účinná pri vyčerpanosti, hystérii alebo zmierňovaní migrén. Svetlá zelená má v sebe viac energie a tmavšia je stabilnejšia s viac skúsenosťami a nádychom luxusu. Je vhodnou farbou do spálne a kúpeľne, práve preto, že sa v jej pôsobení dobre relaxuje.  Obklopte sa zeleňou vo vašej domácnosti  a ona vám na oplátku prinesie lepší pocit a dokonca môže zlepšiť vaše zdravie.

 

Energická žltá
Žltá je presne tá farba, ktorá sa vám postará o dobrú náladu, pokoj a rovnováhu. Pôsobí povzbudivo, dodáva energiu, chuť do učenia, zlepšuje kreativitu a pôsobí inšpiratívne, preto je nazývaná aj farbou umelcov. Prebúdza zvedavosť a činnosť mozgu, z tohto dôvodu je mimoriadne vhodná do detských izieb.  Žltá farba je momentálne aj na vrchole módneho rebríčka. Táto jasná žiarivá farba vám prinesie do života pocit šťastia a optimizmu, preto by vám žlté kúsky vo vašom šatníku nemali v žiadnom prípade chýbať. Nielenže sa budete cítiť živšie a šťastnejšie, ale taktiež budete mať pozitívny vplyv na ľudí vo vašej blízkosti.

 

Harmonická modrá
Viete akú farbu je najlepšie zvoliť pre efektívne pracovné prostredie? No predsa modrú! Modré odtiene sú najvhodnejšie do kreatívnych a náročných prostredí, ktoré vyžadujú vysoké pracovné tempo.

Modrá je farbou harmónie, podporuje sústredenie, čo vedie k efektívnejšiemu pracovnému výkonu. Táto farba sa výborne hodí nielen do pracovne ale aj do miestností, kde trávime dlhé hodiny a potrebujeme sa sústrediť či naopak, meditovať. Odporúčame interiér doplniť jednoduchými modrými doplnkami. Kombinácia modrej so sklom, s drevom či so zeleňou ešte väčšmi zdôrazní jej vlastnosti – pokoj a sviežosť. S nesmrteľnou modrou si doma navodíte pokojnú atmosféru a harmonické prostredie.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Cellbes.sk