Hana Zagorová má novú knihu Zagorka a na budúci rok chystá nový album!

O hudobnej dráhe českej speváckej legendy Hany Zagorovej v týchto dňoch vyšla ďalšia biografická kniha Zagorka. Úspešná spevácka diva zároveň po šiestich rokoch nahrala nový vianočný singel. Stálica českej populárnej hudby sa vráti do štúdia opäť v roku 2018, kedy bude nahrávať nový štúdiový album.

Vianočná pesnička Ave Ave
Hana Zagorová, jedna z najväčších hviezd a stálica českej populárnej scény, deväťnásobná zlatá slávica, držiteľka Diamantovej platne Supraphonu a členka Siene slávy hudobných cien Anděl, pripravila pre svojich fanúšikov vianočné prekvapenie v podobe vianočnej skladby Ave, Ave.  Tá zaznela v premiére na beznádejne vypredanom vianočnom koncerte, 12. decembra v pražskej Lucerne. „Ide o tradičnú vianočnú pieseň s českým textom Iva Fischera, ku ktorej Jiří Dvořák a Daniel Hádl urobili úplne nový, báječný aranžmán,“ poznamenala Hana Zagorová a s úsmevom dodala: „Dúfam, že sa bude pesnička páčiť a spríjemnila poslucháčom sviatočný čas.“

Napriek tomu, že Hana Zagorová vo svojej rozsiahlej diskografii zatiaľ nemá samostatný vianočný album, vianočných pesničiek počas svojej bohatej hudobnej dráhy nahrala hneď niekoľko. K evergreenom patrí dueto s Petrom Rezkom Vánoční tajemství a s úspechom sa stretla i jej verzia piesne It’s Only Christmas, ku ktorej si pod názvom Mé dětské svátky napísala pred šiestimi rokmi sama text. 

Kniha Zagorka
Unikátna biografická kniha Zagorka autorského tímu Miroslav Graclík a Václav Nekvapil na viac, než piatich stovkách strán mapuje profesný i životný príbeh Hany Zagorovej. Samozrejmosťou je bohatá obrazová dokumentácia obsahujúca viac ako deväťsto fotografií v podobe raritných snímok, plagátov, titulných strán albumov, magazínov i novinových článkov. Nechýba ani kompletná diskografia a prehľad cien, ktoré za svoju bohatú kariéru Hana Zagorová získala. Kniha vychádza v týchto dňoch vo vydavateľstve HV knihy.

Nový album v roku 2018
Hana Zagorová v roku 2014 vydala album Vyznání, na ktorý v roku 2016 nadviazala albumom O Lásce. Oba tituly zaujali okrem iného i prílivom nových autorov, ktorí sa rozhodli zložiť Hane Zagorovej pesničky takpovediac na mieru. Podobné to bude i pri práve pripravovanom novom albume, ktorý v štúdiu Dana Hádla vznikne v roku 2018.
Viac informácií: www.zagorovahana.cz

Zdroj: SUPRAPHON a. s.
Foto: Lucie Robinson

Hana Zagorová