Haleon v Leviciach strojnásobil výrobu zubnej pasty za 10 rokov, pričom neustále znižuje svoju environmentálnu stopu

Haleon Levice, najväčší výrobný závod1 pre produkty starostlivosti o ústne zdravie globálnej spoločnosti Haleon, oslávil Svetový deň ústneho zdravia spoločne so zástupcami z Európskeho parlamentu, Ministerstva hospodárstva a Ministerstva životného prostredia.

 

Levický závod, ktorý má vo svojom portfóliu špičkové svetové značky vrátane Sensodyne, Parodontax a  Aquafresh,  strojnásobil objem výroby zubných pást za ostatných desať rokov. Zubným pastám vyrábaným na Slovensku dôverujú zákazníci vo viac ako 100 krajinách sveta.

Haleon patrí medzi svetových lídrov v oblasti osobnej zdravotnej starostlivosti s výnimočným portfóliom popredných značiek, ktoré pomáhajú miliardám ľudí na celom svete v lepšej starostlivosti o svoje zdravie, pomáhajú ľuďom zvládať prvotné príznaky ochorení a zároveň ponúkajú aj účinnú prevenciu.

3,5 miliardy ľudí trápia rôzne symptómy, ako je citlivosť zubov, krvácanie ďasien alebo erózia zubnej skloviny. Väčšina ľudí v určitom období svojho života zápasí so  zdravotnými problémami ústnej dutiny. V  rámci Svetového dňa ústneho zdravia spoločnosť Haleon, ako jedna z popredných poskytovateľov produktov pre starostlivosť o ústnu hygienu zdôrazňuje, že väčšine symptómov sa dá predchádzať pravidelnou starostlivosťou o zuby a absolvovaním preventívnych prehliadok u zubárov.

Spoločnosť Haleon je dôkazom toho, že zdravý úsmev ide ruka v ruke so znižovaním negatívneho vplyvu na planétu

Cieľom spoločnosti Haleon je znížiť emisie uhlíka, zvýšiť trvalú udržateľnosť obalov pre produkty, zodpovedne a udržateľne získavať, vyrábať a používať suroviny, ako aj znížiť množstvo odpadu a spotrebu vody pri výrobe produktov. Závod v Leviciach realizuje viaceré projekty za účelom dosiahnutia nulových emisií uhlíka závodu do roku 2025, čím podporí globálne ambície spoločnosti Haleon.

  • Supply Hub, unikátny podnikateľský model levického závodu pomáha v znižovaní emisií uhlíka tým, že kľúčoví dodávatelia pre obalový materiál a logistiku hotových výrobkov sídlia priamo v susedstve závodu, čím závod zabezpečil elimináciu uhlíkových emisií, ktoré by inak vznikali pri preprave zo vzdialenejších miest.
  • Závod využíva 100 % energie z obnoviteľných zdrojov od roku 2015 a znižuje spotrebu zemného plynu.
  • V roku 2020 závod dosiahol nulový odpad na skládku. To znamená, že všetok odpad sa buď opätovne použije, recykluje alebo spáli.Ďalším krokom je zvýšenie obehového hospodárstva odpadu.
  • Optimalizácia výrobných a umývacích procesov viedla k zníženiu spotreby vody o 18 % na 1 tonu vyrobenej zubnej pasty.