Gucci Love Parade – oslava 100. výročia talianskej značky na Hollywood Boulevard, stelesnenie old Hollywood glamour

Los Angeles sa konala 2. novembra 2021 módna show Love Parade talianskej značky Gucci. 

 

Módny večer zaplnili  filmové hviezdy vrátane Jareda Leto (ktorý je tvárou značky), Macaulayho Culkina v roli flitrovaného Huntera S. Thompsona v havajskej košeli, Mirandy July , Jodie Turner- Smith, Steve Lacy, Jeremy Pope, St. Vincent,  Dakoty JohnsonGwyneth Paltrow v ikonickom smokingu Gucci z čias Toma Forda.

Košele čerpali z fantastického sveta Rómeo a Júlie od Baza Lurhmanna, pričom Macaulay Culkin mal na sebe havajskú košeľu, žlté okuliare, zlaté sako a kaki nohavice.

Na Love Parade značky Gucci, oslavy 100. výročia sa dizajnér Alessandro Michele zameral na ikonický Hollywood Boulevard Los Angeles a Chodník slávy premenil na svoju prehliadkovú dráhu s palmami a blikotajúcimi svetlami, ktorá tak stelesnila kúzlo starého Hollywoodu.

HOLLYWOOD vyzeral ako jasná a žiarivá hviezda,“ uviedol Michele k šou.

Kreatívny riaditeľ značky Gucci, ktorý vyrastal na predmestí talianskeho Ríma, bol inšpirovaný príbehmi jeho matky o práci pre filmovú produkčnú spoločnosť. Tieto detské ikony a mnohé ďalšie hviezdy strieborného plátna vytvorili portréty v celej kolekcii.

Prehliadka 115 lookov bola nadčasová a jednotlivé kúsky sa pravdepodobne objavia na červenom koberci udeľovania cien v roku 2022.

vpravo Jodie Turner-Smith

Krajčírstvo inšpirované pánskymi odevmi, ktoré preslávila Marlene Dietrich, bolo opakujúcim sa motívom, vrátane jej ikonického smokingu, aktualizovaného v ružovej farbe.

Dizajnér Alessandro Michele svojou Love Parade šou ukázal moderné prevedenie talianskeho domu plného výstrednosti a volánových blúzok.

Nová kolekcia značky Gucci ponúkla širokú škálu pútavých kompletov, ódy na farebné osobnosti Hollywoodu pričom zahŕňala aj eklektickú prítomnosť celebrít. Alessandro Michele vysvetlil očarujúcu estetiku kinematografie zlatého veku, čím pripravil dokonalú „podívaná“ – zhovievavú, extravagantnú a teatrálnu.

Obrázky: Gucci, Vogue
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com