Gucci Cruise 2025: Očarujúca londýnska prehliadka Sabato de Sarna

Londýnske Tate Modern, bývalá elektráreň bola 13. mája 2024 premenená na ikonickú galériu umenia, kde sa zišli módni nadšenci na dlho očakávanú prehliadku Gucci Cruise 2025, ktorú tam prvýkrát uviedol nový kreatívny dizajnér Gucci, Sabato De Sarno. Táto udalosť ponúkla svieži a sofistikovaný pohľad na bohaté dedičstvo značky s modernými zvratmi a hravými detailmi.

 

Ústredným prvkom vízie talianskeho dizajnéra De Sarno bola fúzia histórie a súčasnej kultúry. Priestory elektrárne boli premenené na očarujúcu záhradu s bohatou zeleňou a machovými podlahami, ktoré krásne kontrastovali s industriálnou architektúrou.

 

Kolekcia Gucci Cruise 2025

Kolekcia Sabata De Sarno bola majstrovským dielom kontrastov, kombinujúc ostré strihy s jemnými šifónmi a čipkami. Modelky sa prechádzali po móle v outfitoch, ktoré spájali technické bundy s kvetinovými vzormi, priesvitnými látkami a ochranným odevom. Doplnky odkazovali na ikonické prvky Gucci, s detailmi v podobe elegantných perlových náhrdelníkov a módnych baleríniek​.

Kockované vzory boli oživené prostredníctvom zložitého korálkovania a denim bol spárovaný s tečúcimi sukňami, čo ukazovalo všestrannosť a modernitu kolekcie. Celková estetika bola sofistikovaná, ale hravá, stelesňujúca ducha Londýna a zároveň vzdávajúca hold histórii značky Gucci​ .

 

Hviezdami obsadený prvý rad

Udalosť poctilo množstvo celebrít, vrátane supermodelky Kate Moss a jej dcéry Lily Moss, speváčky Dua Lipa, herečiek Demi Moore a Daisy Edgar-Jones. Kate Moss zaujala v šedých minišatách v štýle spodnej bielizne, čím stelesňovala elegantnú a nenútenú módu, ktorá dominovala večernému štýlu​ .

 

Oslava Dedičstva a Inovácií

Debut nového dizajnéra De Sarna nebol len módnou prehliadkou; bol to príbeh tkaný cez látky a dizajn, oslavujúci dedičstvo Gucci a jeho inovatívnu budúcnosť. Výber mesta Londýn, ktoré hlboko ovplyvnilo zakladateľa talianskej značky Gucci, Guccia Gucci, bol zámerným odkazom na jej korene a neustále sa vyvíjajúci charakter.

Svieža vízia Sabata de Sarna v kolekcii Gucci Cruise 2025 očarila módny svet, sľubujúc svetlú budúcnosť plnú rafinovaného remeselného spracovania a odvážnych, moderných dizajnov.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: gucci, getty images