Goodyear UltraGrip si odnáša úspechy z európskych testov zimných pneumatík

Low Resolution

Spoločnosť Goodyear s hrdosťou oznamuje, že jej úplne nový rad zimných pneumatík si vedie extrémne dobre v testoch zimných pneumatík v celej Európe. S blížiacou sa zimou európske motoristické časopisy testujú zimné pneumatiky s najbežnejšími rozmermi pre najrôznejšie typy vozidiel a pneumatiky Goodyear pritom trvale vyhodnocujú ako jedny z najlepších.

Rodina UltraGrip zbiera zlato

Low Resolution

Rodinu zimných pneumatík UltraGrip si obľúbila najmä nemecká tlač. UltraGrip 9 získala prvé miesto v teste nemeckého automotoklubu ADAC  zameranom na významný segment osobných vozidiel strednej triedy (v teste ich zastupoval Mercedes-Benz triedy C), v ktorom bola ocenená za svoju výkonnosť na mokrej a snehom pokrytej vozovke a za nízku spotrebu.

Najnovšia generácia rodiny UltraGrip Performance bola uvedená na trh v tomto roku a hneď si odniesla zlato z testu časopisu Auto Motor und Sport zameraného na vozidlá nižšej strednej triedy (v teste ich zastupoval Volkswagen Golf). Na časopis spravila dojem „jej rovnováha a trakcia na každom povrchu a vynikajúca odolnosť voči aquaplaningu“. Popri tom si UltraGrip Performance zabezpečila prvé miesto i v teste časopisu Auto Strassenverkehr, ktorý pneumatiku vychvaľuje za precízne vedenie, odolnosť proti aquaplaningu a za nízku vnútornú hlučnosť.

Britský časopis Auto Express v súlade s nemeckými kolegami udelil pneumatike UltraGrip zlato v teste, ktorého sa zúčastnilo sedem konkurenčných pneumatík. Pneumatika podľa nej podáva „skvelý celkový výkon“.

Ďalšie úspechy zahŕňajú odporúčania na novú pneumatiku UltraGrip od ACE/GTÜ, pneumatiku UltraGrip 9 od Auto Zeitung a pneumatiku UltraGrip SUV od časopisu OFF ROAD.

Veľmi nás teší, že si Goodyear UltraGrip vedie vo všetkých testoch tak dobre. Naším poslaním je dodávať pneumatiky s vynikajúcou priľnavosťou na mokrej vozovke, na ľade i na snehu, a tým poskytnúť bezpečnú jazdu a brzdný výkon bez ohľadu na podmienky, ktoré v zime panujú. Výsledky týchto testov ďalej posilňujú naše odhodlanie prispievať k zvyšovaniu bezpečnosti cestnej dopravy a k zabezpečeniu pokojnej a bezproblémovej jazdy na pneumatikách Goodyear rodinám v celej Európe,“ uviedol Alexis Bortoluzzi, Goodyear Marketing Director Consumer EMEA.

Viac na: http://www.gtue.de/sixcms/detail.php?id=60525