Giorgio Armani oslnil Paríž perlovou extravaganciou počas Haute Couture Weeku

Paríž sa stal  v júni epicentrom módy počas Haute Couture Weeku, kde predstavili svoje najnovšie kolekcie najprestížnejší svetoví dizajnéri. Jednou z najočakávanejších bola prehliadka od talianskeho módneho návrhára Giorgio Armani, ktorý 11. júla oslávi úctyhodné okrúhliny ,  90 rokov.

 

Dizajnér predstavil svoju kolekciu v utorok, 25. júna, v nádhernom prostredí, ktoré umocňovalo atmosféru parížskeho haute couture. Kolekcia bola oslavou sofistikovanosti a remeselnej zručnosti, pričom každý model na móle pôsobil ako umelecké dielo. Bola inšpirovaná perlami, ako symbolom múdrosti a čistoty a priniesla úchvatné kúsky plné elegancie a luxusu.

Perly pokojné vo svojej kráse sú historicky spojené s mesiacom, vodou, múdrosťou, čistotou a láskou“ , vyjadril sa návrhár.

Prehliadka ponúkla 89 jedinečných modelov (číslo symbolizujúce jeho vek) zdobených perlami, od jemných perleťových akcentov po výrazné veľké perly na baretoch a šatách. Kolekcia využívala bohaté farby, ako zlatú, platinovú, čiernu a krémovú a predstavila nezameniteľnú zmes rafinovanosti a luxusu, ktorá je pre Armaniho tak príznačná. Okrem perál boli v kolekcii použité aj iné druhy ozdôb a výšiviek prispievajúcich k finálnemu skvostnému looku modelov.

Na móle sa predviedli lesklé obleky, čierne zamatové kostýmy s perlovými detailmi a jednoduché večerné šaty zdobené krištáľmi a korálikmi. Armani sa vrátil k dlhej, úzkej siluete, čím zdôraznil svoju schopnosť vytvárať nadčasovú večernú eleganciu.

Hviezdny model prehliadky tvorili jednoduché šaty bez ramienok, ktorých oddelený štvorcový živôtik bol celý pokrytý kryštálmi a korálkami so zamatom so šikmým strihom, ktorý padal z pása na zem.

 

Celebrity na červenom koberci

Na prehliadke nechýbali ani významné osobnosti módneho sveta. Medzi prítomnými boli módne ikony, herečky Cate Blanchett a Eva Green,  ktoré svojou prítomnosťou dodali podujatiu ešte väčší lesk. Obe celebrity sa predviedli v outfitoch z novej kolekcie, ktoré dokonale vystihovali ich osobný štýl a zároveň podčiarkli krásu dizajnu Giorgia Armani.

Herečka Cate Blanchett a herečka Eva Green.

Giorgio Armani opäť dokázal, prečo je jedným z najuznávanejších mien v haute couture a  tzv. „Kráľom módy“ , ako je prezývaný. Jeho najnovšia kolekcia, predstavená počas Paris Haute Couture Weeku 2024 je dôkazom toho, že móda môže byť nostalgická a moderná a súčasne elegantná a inovatívna.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová, myamirell.com
Obrázky: Giorgio Armani