GENIÁLNY BUBENÍK MARTIN VALIHORA: V OKTÓBRI NA PÓDIU S MEZZOFORTE, V NOVEMBRI S VIVIAN SESSOMS A AVISHAI COHEN TRIOM!

Skutoční hudobní fajnšmekri si túto jeseň na Slovensku naozaj prídu na svoje! Už začiatkom októbra sa v Košiciach predstaví náš fenomenálny bubeník Martin Valihora na jednom pódiu s legendou MEZZOFORTE. O mesiac na to, začiatkom novembra bude zase v Bratislave zdieľať spoločné javisko s jazzovou ikonou Avishai Cohen Trio a americkou speváčkou Vivian Sessoms v rámci svojho ONE DAY JAZZ FESTIVALU.

Ak sa môžeme na Slovensku popýšiť skutočným domácim jazzovým fenoménom, jedným z nich je bez pochýb bubeník Martin Valihora, ktorý už roky dvíha úroveň slovenskej jazzovej scény nielen svojimi vlastnými vystúpeniami, ale i prostredníctvom koncertov svetových i domácich hviezd, ktoré sám organizuje. Inak tomu nie je ani túto jeseň. Už tento víkend sa totiž Martin predstaví na jednom pódiu v Košiciach po boku hudobnej legendy Mezzoforte. O mesiac na to zase zahviezdi za bicími v rámci večera, kedy v Bratislave vystúpi ikona jazzového sveta Avishai Cohen Trio i americká speváčka Vivian Sessoms.

Islandská fusion kapela Mezzoforte sa v októbri udomácni na dva dni v Košiciach. Prvý deň vystúpi v rámci Medzinárodného jazzového festivalu v klube GeS a na druhý deň má sólový koncert v tom istom klube. Islandská skupina Mezzoforte už viac ako 30 rokov prináša fanúšikom z celého sveta jedinečnú zmes jazzu a funku. Ich hit z roku 1983 Garden Party z nich urobil najznámejšiu jazzfunkovú ikonu v histórii. Touto skladbou zabodovali aj v popových hitparádach a získali si ohromujúci celosvetový úspech. Práve táto legenda sa predstaví 4. a 5. októbra 2014 v klube GeS v Košiciach. Navyše aj s prekvapením – po oba dni bude hrať legendárnej formácii za bicími náš Martin Valihora, ktorý tak nahradí svojho chorého kolegu…

Bez názvu(775)FOTO: ZDENKO HANOUT, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Aby však neprišli skrátka ani Martinovi fanúšikovia na západnom Slovensku, už 7. novembra rozbalí svoje fenomenálne bubenícke umenie vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu v rámci svojho festivalu ONE DAY JAZZ FEST, ktorý sa vracia už po druhýkrát v tomto roku. Ako inak, opäť s unikátnou hudobnou lahôdkou pre milovníkov tej najlepšej hudby. Po uznávanom americkom bubeníkovi Chrisovi Daveovi, ktorý zahviezdil ako headliner jarného ONE DAY JAZZ FESTIVALU, si to v novembri namieri na Slovensko ďalšia jazzová osobnosť. Headlinerom nadchádzajúceho ONE DAY JAZZ FESTIVALU je svetová jazzová ikona, charizmatický kontrabasista, basgitarista, spevák a skladateľ v jednej osobe AVISHAI COHEN so svojím projektom AVISHAI COHEN TRIO, ktoré aktuálne zbiera neutíchajúce ovácie po celom svete. Objav legendárneho jazzového klaviristu Chicka Coreu má na konte nahrávanie i vystupovanie s hviezdami ako Bobby McFerrin, Roy Hargrove, Herbie Hancock, Alicia Keys či s Londýnskym a Izraelským filharmonickým orchestrom. „Avishai Cohen je jedným z umelcov, ktorých som chcel pozvať na festival už dávno. Je to jeden unikátny virtuóz a spevák, ktorého melodika a lyrika v kompozíciách sprístupňuje jazz aj širšiemu publiku,“ hodnotí Martin Valihora.„Mal som tú česť zdieľať spoločné pódium s Avishaiom v New Yorskom Blue Note, kde sme niekoľkokrát hrali spoločné koncerty s Hiromi, a je to naozaj veľká strhujúca jazda, vidieť ho v akcii,“ dodáva Martin, ktorého pozvanie na Slovensko pred Avishaiom prijali hviezdy ako Chris Dave, Chaka Khan, George Duke, Jan Garbarek, Frank McComb a mnohí ďalší.

Ako ďalší exkluzívny zahraničný hosť sa 7. novembra vo Veľkej sále bratislavského ISTROPOLISU predstaví tiež dychberúca americká speváčka VIVIAN SESSOMS, ktorú preslávila spolupráca s Joe Cockerom i s legendami ako Michael Jackson, Stevie Wonder, Sinead O Connor, Pink a mnohými ďalšími. Slovenskú jazzovú scénu bude v rámci line-upu reprezentovať MARTIN VALIHORA GROUP v zložení slovenských aj medzinárodných hudobníkov. O hudobný support bratislavskej šou sa postarátiež zoskupenie mladých muzikantov zo žilinského konzervatória DARKNESS POSITIVE QUINTET.

Vstupenky na koncert sú v predaji exkluzívne iba v sietiTicketportal.sk: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=19324.

ONE DAY JAZZ FEST 2014/ LINE-UP:

07.11.2014 – ISTROPOLIS, Bratislava – Veľká Sála
Open Door 18:00
Start 19:30
LINE-UP KONCERTU:
Avishai Cohen Trio (IL)
Vivian Sessoms (USA)
Martin Valihora Group (SK)
Darkness Positive Quintet (SK)

Avishai Cohen Trio (IL):
Avishai Cohen- bass, vocals
Nitai Hershkovits- piano
Daniel Dor- drums