GANT Woman – Fall/Winter 2013

Sezóna jeseň/zima 2013 sa nesie v znamení ležérneho štýlu amerického východného pobrežia so zreteľným vplyvom európskej elegancie, čím vzniká jedinečná kombinácia. Kolekcia nás zavedie na známu pôdu amerických prestížnych univerzít. Inšpiráciu čerpá tiež v meste, ktoré je štýlové a rovnako ako značka GANT má svoj jedinečný charakter – v New Yorku. Túto sezónu predstavujeme tri témy: New York Stories, Collegiate a luxusnú líniu White Label.

New York Stories

New York je neuveriteľne inšpirujúcim mestom vo všetkých ročných obdobiach. Na jeseň sa listy stromov v Central Parku zafarbia do zlatohneda  a klzisko Rockefellerovho centra sa konečne otvorí nedočkavým návštevníkom. Nielen na toto krásne obdobie Vám GANT vybaví šatník klasickými strihmi sedemdesiatych rokov prispôsobenými moderným ženám. Táto kolekcia ponúka všetko, čo potrebujete na príjemné strávené jesenné a zimné chvíle. Typický elegantný a zároveň uvoľnený vzhľad dosiahnete napríklad kabátom s predĺženou siluetou a zvýrazneným pásom. Príjemným hrejivým materiálom ako je menčester, flanel a mäkké rebrované pleteniny dominuje jesenná paleta farieb – machovozelená, piesková, tmavohnedá a tmavomodrá.

 

Collegiate

Od svojho založenia v New Havene v roku 1949 si značka GANT udržuje jedinečný vzťah nielen s univerzitou Yale, ale aj ostatnými členmi Ivy League. Kolekcia Collegiate tak prináša modernú podobu klasickej preppy módy päťdesiatych a šesťdesiatych rokov. Ponúka svieže kombinácie ako sú úzke nohavice s hrejivými vlnenými kabátmi so zapínaním na olivky alebo šaty s klasickými parkami. Základnými látkami tejto kolekcie sú shetlandská vlna, menčester a tvíd, ktoré prichádzajú v odtieňoch modrej, sivej, khaki, doplnené oranžovou, zelenou či ružovou. Tieto kombinácie sú hravé, ale napriek tomu elegantné.

 

White Label  

Kolekcia White Label je stelesnením sofistikovaného obliekania východného pobrežia Spojených štátov. Rovnako ako New York Stories sa táto téma vyznáva z lásky k New Yorku a zameriava sa na siluetu mesta samotného. Téma prevádza architektúru art deco do jednotlivých prvkov oblečenia, zaujmú Vás potlače inšpirované Empire State Building alebo tvary pripomínajúce ikonické newyorské mrakodrapy. Táto kolekcia Vás oblečie do najvycibrenejších materiálov ako sú ľahký šifón a teľacia kožušina, ktoré môžeme nájsť na puzdrových sukniach a golieroch kabátov. Rovnako sofistikovaná je tiež farebná schéma nebesky a hlbinne modrých, čokoládových  a jemne neónových odtieňov.