Francúzsky štýl, šik Parížanka – osudová žena La Femme Fatale

Photo by Melodie Jeng/Getty Images)

Šik štýl francúzskych dám má niekoľko podôb. Červený rúž, čierne mačacie očné linky na svetlej popúdrovanej pleti, výzor pravej francúzskej mademoiselle chic – madam šik. K tomu patria kvalitné kúsky oblečenia, ktoré dokonale priľnú postave a dajú sa vzájomne kombinovať.

Pri francúzskej žene prvé čo vidíte, je žena, až potom si všimnete šaty. Vo Francúzsku rozhodne neuvidíte,  aké značky nosia ženy na prvý pohľad . To by bolo príliš prvoplánové, snobské. Francúzsky štýl spočíva nielen v obliekaní, ale aj v celkovom vyžarovaní a spôsoboch.

ŠIK PARÍŽANKA
Jednou z najznámejších módnych ikon je Carine Roitfeld, bývalá šéfredaktorka Vogue Paris, ktorú mám možnosť stretávať počas Milan Fashion Weeku vždy vkusne a štýlovo oblečenú.

Šik Parížanka
Zdroj: pinterest

Carine Roitfeld  počas Milan Fashion Weeku, prehliadka Versace,  september 2017
Šik Parížanka

Ako teda vyzerať ako pravá Parížanka? Osudová žena La Femme Fatale?

 

FRENCH CHIC – FRANCÚZSKY ŠIK ŠTÝL

Pozrime sa na niekoľko tipov, ktorými zaručene očaríte ako pravá dáma s francúzskym štýlom aj mojom podaní.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Môj prvý outfit francúzskeho šik štýlu tvoria: čierna a biela, pančušky s jemným prúžkom, ženskosť zvýraznená voľnými šatami s koženým opaskom, čipkované šnurovacie ihličky a klobúk a červené pery.

CASUAL CHIC

Parížsky šik štýl, to nie je iba výrazný look osudovej femme fatale, ihličky a vzhľad elegantnej štýlovej dámy s podmanivým výrazom.

K vytvoreniu francúzskeho štýlu na bežné nosenie by ste sa mali riadiť top piatimi pravidlami: 1. nakupujte kvalitu, nie kvantitu, 2.  investujte do spodného prádla, nie je rozhodne nič horšie ako rysujúce sa obrysy nevhodne zvoleného prádla pod šatami 3. minimalizujte doplnky, 4. myslite na detaily 5.  vždy dbajte na svoj vzhľad.

Zvoľte jednoduché šaty, ľahko kombinovateľné prvky outfitov, prirodzený make-up, no nezabudnite pritom na rúž. Môžete zvýrazniť oči, dôležité  je mať vždy prirodzene upravené vlasy (obr. vľavo dolu).  Pamätáte si na krásnu Vanessa Paradis….

Francúzsky štýl
zdroj: pinterest

Francúzska nenútená športová elegancia: červená na perách je Francúzkam vlastná (obr. vpravo).

FARBY

Nielen povestná čierna je farbou francúzskeho šik štýlu. Rozhodne parížska modrá ale aj červená by vám preto v šatníku pravej Parížanky nemala chýbať.

Druhý štýl môjho parížskeho looku pozostával z nohavíc s prúžkom nad členky s výrazným vyhrnutým lemom, dlhej košele s koženým opaskom saka a efektných lodičiek.

Nohavice s odhalenými členkami dajú efektne vyniknúť čipkovaným ponožkám, ktoré k mojej predstave pravej francúzskej dámy neodmysliteľne patria rovnako ako členkové čipkované lodičky so šnurovaním.

KRÁSA A ELEGANCIA  NOHAVICOVÝCH KOSTÝMOV

Pruhy a prúžky na kostýmoch sú elegantnou voľbou, ktorou nič nepokazíte aj v prípade parížskeho šik štýlu. Rovnako ako stála klasika čierna a biela. Eleganciu a ženskosť zvláda súčasne, môžete skombinovať aj rôzne časti oblečenia a skúsiť vrstvenie.

 

ČIERNA A BIELA KLASIKA

Parížsky týždeň módy, október 2018, prehliadka značky Chanel, modelka Kaia Gerber

 

Módnej ikone Olivii Palermo elegancia veľmi svedčí. Kombinácií bielej a čiernej predviedla hneď niekoľko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Ing.arch. Miroslava Vaňharová
Mya Mirell
Myamirell.com